czwartek, 13 czerwca, 2024
Strona głównaPoloniaNowy JorkOpłatkowe spotkanie polonijnych biznesmenów w konsulacie na Manhattanie

Opłatkowe spotkanie polonijnych biznesmenów w konsulacie na Manhattanie

W sobotę, 3 grudnia, w siedzibie Konsulatu Generalnego RP na Manhattanie odbyło się doroczne spotkanie opłatkowe jednej z najstarszych polonijnych organizacji – Pulaski Association of Business and Professional Men.

Świąteczną galę prowadził Ryszard Mazur, a gości przywitał Grzegorz Fryc, od roku sprawujący funkcję prezesa Stowarzyszenia. – Chciałbym podziękować wszystkim, którzy przez ostatni rok pracowali na sukces naszej organizacji i dołożyli swoją cegiełkę do jej budowy – zwrócił się do obecnych Grzegorz Fryc. – Ta organizacja zmieniła się przez ten czas. Cieszę się, że mamy więcej młodych ludzi w naszych szeregach. Trzymajmy się razem i bądźmy odpowiedzialni wobec siebie i tej organizacji. To nie jest tylko stowarzyszenie biznesowe, ale jest to także wspólnota polonijna. A Polacy robią cuda, kiedy ze sobą współpracują. Kiedy Polonia trzyma się razem, staje się silniejsza – dodał prezes, składając wszystkim obecnym życzenia świąteczne.

Życzenia na Boże Narodzenie i nadchodzący 2023 rok złożył polonijnym biznesmenom również Adrian Kubicki, konsul generalny RP w Nowym Jorku. – Dziękuję za to, co robicie na co dzień dla lokalnych społeczności, w których działacie – powiedział. – Jesteście trochę w mojej roli: dobrych reprezentantów i ambasadorów Polski. Mam nadzieję, że przyszły rok będzie pełen sukcesów – dodał konsul, dziękując również biznesmenom za pomoc Ukrainie w trakcie toczącej się wojny.

Część oficjalna imprezy zakończyła się zaprzysiężeniem na nadchodzącą kadencję prezesa Grzegorza Fryca i nowych członków zarządu Pulaski Association. Opłatki i zgromadzonych gości pobłogosławił ks. Grzegorz Markulak, proboszcz greenpoinckiej parafii św. Stanisława Kostki.

W sobotniej imprezie wzięło udział blisko 100 gości, a wśród nich można było dostrzec między innymi Mariana Żaka – prezesa Centrum Polsko-Słowiańskiego. Nad wszystkimi górowała sylwetka Damiana Knyby – polskiego boksera wagi ciężkiej, który niedawno rozpoczął karierę na zawodowym ringu.

Pulaski Association of Business and Professional Men zrzesza czołowych polskich biznesmenów z okolic Nowego Jorku. Organizacja istnieje od 1959 roku.

Tekst i zdjęcia: Marcin Żurawicz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -