niedziela, 26 maja, 2024
Strona głównaPoloniaNowy JorkObrazy Ismeny Halkiewicz w She Gallery na Manhattanie

Obrazy Ismeny Halkiewicz w She Gallery na Manhattanie

Kolekcje obrazów znanej artystki Ismeny Halkiewicz można podziwiać w She Gallery na Manhattanie przy 799 Lexington Ave. W galerii zgromadzono kilkadziesiąt prac malarki z różnych okresów twórczości, ale cały czas powstają nowe obrazy.

Ismena Halkiewicz w She Gallery. Fot. Marcin Żurawicz

Miejsce to jest nie tylko galerią, ale również moją pracownią, w której cały czas tworzę – mówi w rozmowie z „Białym Orłem” Ismena Halkiewicz. – W tej chwili prezentuję blisko 30 moich obrazów, ale są również tutaj prace i innych twórców – dodaje.

Prawie wszystkie prace artystki wykonane są techniką olejną. Powstały w ciągu ostatnich 30 lat, a niektóre przyjechały wraz z malarką jeszcze z Polski w latach 90.

Ismena Halkiewicz w trakcie tworzenia. Fot. Marcin Żurawicz

Wychowałam się na impresjonizmie, ale później skierowałam się bardziej w stronę abstrakcji, inspirując się między innymi twórczością Picassa i Dalego – wyjaśnia artystka. – Myślę, że wszystkie te inspiracje widoczne są w moich obrazach. Malując, korzystam ze swojej podświadomości i wyrzucam z siebie nagromadzone emocje. Najczęściej bywa tak, że podchodzę do obrazu z jakimś wstępnym pomysłem i w trakcie pracy uwalnia się moja wyobraźnia twórcza i powstają wizje, które przenoszę następnie na płótno. Życie płynie wartkim tempem, wydarzenia, emocje i doświadczenia nakładają się na siebie, podobnie jak ja nakładam na płótno kolejne warstwy farby olejnej. Akt tworzenia obrazu jest dla mnie formą spowiedzi i oczyszczenia się. Malując, zapominam o kłopotach i jestem tu i teraz. Jestem wdzięczna Bogu, że obdarował mnie talentem artystycznym – twierdzi Ismena Halkiewicz, opisując swój proces twórczy.

Artystka chciałaby, aby w przyszłości w galerii prezentowane były również prace innych polonijnych artystów. Stąd pomysł, aby regularnie w każdą sobotę, o 7 wieczorem, organizować spotkania dla twórców i ludzi kochających sztukę. Pierwsze z nich odbędzie się już w najbliższą sobotę. Wstęp na spotkania będzie wolny. Osoby chcące wziąć w nich udział proszone są rejestrację poprzez wysłanie e-maila na adres: ismenadesign@gmail.com.

M.Ż.


Ismena Halkiewicz to absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, gdzie studiowała u Juliusza Joniaka, Lucjana Ząbkowskiego i Jana Szancenbacha. Po otrzymaniu tytułu „Primus Inter Pares” w Krakowie w 1991 roku uzyskała stypendium, dzięki któremu udała się na studia na Akademii Sztuk Pięknych w Norymberdze. W Nowym Jorku mieszka od 1999 roku. Oprócz malarstwa olejnego zajmuje się również tworzeniem murali i renowacją obrazów oraz mebli. Uchodzi za doskonałą kolorystkę. Więcej informacji o Ismenie Halkiewicz i jej sztuce można znaleźć na stronie internetowej artystki: www.ismenadesign.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -