wtorek, 16 kwietnia, 2024
Strona głównaPoloniaFlorydaObchody Dnia Niepodległości oraz 40-lecia klubu Polonia Society of Korona, Inc. w...

Obchody Dnia Niepodległości oraz 40-lecia klubu Polonia Society of Korona, Inc. w Bunnell

11 listopada na Polance klubu Polonia Society of Korona, Inc. w Bunnell odbył się uroczysty bankiet, podczas którego świętowano dwa jubileusze: 105. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości oraz 40-lecie istnienia Polonia Society of Korona, Inc. W bankiecie wzięło udział 200 osób.

Uroczystość rozpoczęła się od wspólnego odśpiewania hymnów Polski i USA i podziękowania weteranom, którzy również w ten dzień mieli swoje święto – obchodzone w USA jako Dzień Weterana. Następnie na scenie wystąpiły dzieci z polskiej szkoły działającej przy stowarzyszeniu.

Gościom podano smaczny, tradycyjny obiad. Posileni, wysłuchali przemówienia prezesa Polonia Society Of Korona, Inc. Marcina Waszkiewicz, który serdecznie podziękował wszystkim – zarówno przybyłym gościom, członkom klubu, jak i osobom, które na co dzień pracują na rzecz organizacji. Na jego zaproszenie przed sceną pojawili się członkowie zarządu, osoby z różnych komitetów działających na Polance, a także wspierające nieustannie stowarzyszenie swoją charytatywną pracą i zaangażowaniem. To dzięki nim wszystkim klub funkcjonuje, rozwija się, organizuje najróżniejsze imprezy i spotkania.

Następnie głos zabrał Grzegorz Złotnik – przedstawiciel Związku Piłsudczyków Rzeczypospolitej Polskiej. W imieniu związku odznaczył osoby najbardziej zasłużone w tworzeniu Polonia Society Of Korona, Inc. Odznaczeni zostali: Jerzy Dubik – pośmiertnie – medal odebrała żona Hanna, Marcin Waszkiewicz, Grace Brudz, Andrzej Skałowski, Jan Pichnarczyk i Edward Holik.

Bankiet był również doskonałą okazją do uhonorowania i docenienie dwóch młodych osób. Emma Karwowska i Isabela Lisowski otrzymały z rąk Aleksandry Knapik i Grace Brudz przyznawane przez Polonia Society Of Korona, Inc. stypendium na kontynuację nauki.

Obchody 105. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę oraz 40-lecia działalności Polonia Society Of Korona, Inc. uświetnił występ Zespołu Pieśni i Tańca „Jubilat” z Polski. Tancerze z Dolnego Śląska polonezem zainaugurowali część balową uroczystości. Zespół zaprezentował także różne tańce regionalne oraz związane z nimi przepiękne stroje ludowe.

Wieczór zwieńczyła zabawa taneczna, podczas której o muzykę do tańca zadbał DJ Andy.

Monika Niewiadomska
opr. JLS
Fot. Polonia Society Of Korona, Inc.

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -