piątek, 19 lipca, 2024
Strona głównaPoloniaNowy JorkObchody Dnia Flagi RP na Greenpoincie

Obchody Dnia Flagi RP na Greenpoincie

W niedzielę, 5 maja, na parkingu przed siedzibą Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej przy 100 McGuinness Blvd. na Greenpoincie odbędą się obchody Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej połączone z pokazem zabytkowych samochodów i motocykli.

Fot. PSFCU

To będzie już 4. edycja naszej imprezy, na którą już teraz zapraszamy całą Polonię – powiedział Grzegorz Maziarz, który organizuje to wydarzenie wspólnie z innym pasjonatem motoryzacji – Tomaszem Muchą. Podobnie jak i w latach poprzednich obchody odbędą się przed siedzibą Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej oraz przy wsparciu tej instytucji. – Jak co roku spodziewamy się wielu znamienitych gości, w tym ks. Grzegorza Markulaka, proboszcza parafii św. Stanisława Kostki na Greenpoincie, który poświęci wszystkie pojazdy. Wierzę, że wiele osób zjawi się na miejscu, aby celebrować z nami ten niezwykły dzień, tym bardziej, że pogoda ma być podobno znakomita – dodaje Maziarz.

Każdorazowo obchody Dnia Flagi RP na Greenpoincie przyciągają tłum ludzi ubranych w biało-czerwone barwy, a dla wielu fanów zabytkowych pojazdów wydarzenie to jest prawdziwą gratką. Przed siedzibą Unii można bowiem zobaczyć wiele zabytkowych samochodów i motocykli zarówno amerykańskich, jak i polskich, a wśród nich chociażby małego i dużego Fiata, Poloneza, Nysę, Żuka i Ładę. W programie zaplanowano również przejazd pojazdów ulicami Greenpointu, Ridgewood i Maspeth.

Wstęp na wydarzenie jest wolny. Na miejscu organizatorzy zapewniają patriotyczne gadżety, a także darmowe jedzenie i napoje, w tym kawę, herbatę, pączki oraz kiełbasę z grilla. Rozpoczęcie obchodów Dnia Flagi przewidziano na godz. 12 w południe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -