niedziela, 26 września, 2021
Strona głównaDziałyCiekawostkiNowy polski serial „Królowa” na Netflixie

Nowy polski serial „Królowa” na Netflixie

Netflix ogłosił obsadę najnowszego miniserialu polskiej produkcji, do którego zdjęcia rozpoczęły się na początku sierpnia. Jego roboczy tytuł to „Królowa”. Zdjęcia rozpoczęły się w tym tygodniu. Andrzej Seweryn wcieli się w podwójną rolę: Sylwestra oraz Loretty. Na ekranie będą mu towarzyszyć Maria Peszek oraz Julia Chętnicka.

Andrzej Seweryn w najnowszej produkcji Netflixa wystąpi w podwójnej roli: Sylwestra oraz Loretty. Fot. Netlfix

„Królowa” to czteroodcinkowa opowieść o odkupieniu, drugiej szansie i miłości pokonującej wszelkie różnice – czytamy w komunikacie Netfliksa. To historia Sylwestra – emerytowanego krawca i drag queen, który 50 lat temu wyjechał z Polski, by realizować się w Paryżu. Wbrew złożonej sobie przed laty obietnicy, decyduje się wrócić do rodzinnego górniczego miasteczka, po tym jak dostaje list od wnuczki, w którym ta prosi go o ratunek dla chorej matki, która potrzebuje przeszczepu nerki. Podróż przybiera nieoczekiwany obrót, zmuszając Sylwestra do zmierzenia się z przeszłością.

Miniserial reżyseruje Łukasz Kośmicki, według konceptu Arniego Asgeirssona, scenariusz napisali Asgeirsson i Kacper Wysocki. „Królowa” to nie jedyny polski serial, kręcony obecnie przez Netflixa. W tym miesiącu streamingowy gigant ogłosił, że w 2022 r. na platformie pojawi się serial „Wielka woda”. Będzie opowiadał o wielkiej powodzi we Wrocławiu w 1997 r., a w głównych rolach: Agnieszka Żulewska, Tomasz Schuchardt oraz Ireneusz Czop. Na ekranie towarzyszą im m.in. Anna Dymna, Jerzy Trela oraz Blanka Kot.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -