niedziela, 26 września, 2021
Strona głównaWiadomościPolskaNowy koalicjant Prawa i Sprawiedliwości

Nowy koalicjant Prawa i Sprawiedliwości

Z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim mamy już uzgodnione 80 proc. spraw związanych z umową koalicyjną; liczę, że do jej podpisania dojdzie jeszcze we wrześniu – powiedział PAP prezes Partii Republikańskiej Adam Bielan.

Europoseł PiS Adam Bielan podczas Zjazdu Republikańskiego, na którym zostanie zaprezentowana nowa inicjatywa polityczna, 20 czerwca, w Warszawie. Fot. Tomasz Gzell/PAP

Bielan pytany przez PAP o postępy w negocjacjach dotyczących podpisania umowy koalicyjnej w ramach Zjednoczonej Prawicy, przyznał, że w minionym tygodniu odbyły się w tej sprawie „trzy długie sesje z prezesem PiS”.

„Mamy 80 proc. spraw przedyskutowanych. Potrzebujemy jeszcze jednego, może dwóch spotkań, aby uzgodnić resztę kwestii” – powiedział Bielan.

„Mam nadzieję, że do podpisania umowy koalicyjnej dojdzie jeszcze we wrześniu” – zapowiedział prezes Partii Republikańskiej.

W niedzielę odbył się Kongres Założycielski Partii Republikańskiej, w trakcie którego wybrano władze krajowe ugrupowania. Na prezesa partii jednomyślnie został wybrany Bielan.

W trakcie kongresu Bielan potwierdził uczestnictwo formacji w projekcie Zjednoczonej Prawicy oraz prowadzenie przez nowe ciała statutowe rozmów na temat koalicji rządowej. „Jestem przekonany, że nasz entuzjazm i propozycje programowe pozwolą naszej formacji dotrzeć do nowych środowisk i elektoratu oraz zapewnią naszemu obozowi III kadencję” – podkreślił Bielan.

Rafał Białkowski/PAP

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -