wtorek, 16 kwietnia, 2024
Strona głównaUSANew JerseyNiemal 100 mln dolarów na lobbystów

Niemal 100 mln dolarów na lobbystów

Zgodnie z nowo opublikowanymi danymi grupy interesu wydały w zeszłym roku ponad 95 milionów dolarów na lobbing w New Jersey, starając się wpłynąć na wybranych urzędników w sprawie polityki i proponowanych przepisów.

Lobbyści wydali 100 milionów dolarów w New Jersey w 2022 roku, aby wpłynąć na ustawodawców i przepisy, które mają wpływ na reprezentowane przez lobbystów firmy i branże. Fot. Wikimedia Commons

Jak ujawnił raport New Jersey Election Law Enforcement Commission, chociaż wydatki na lobbing nieznacznie spadły w 2022 roku (o 0.9% w porównaniu z rokiem poprzednim), nadal ich kwota była czwartą co do wielkości w historii New Jersey.

Jak wynika z danych ELEC, ogólna liczba lobbystów nieznacznie spadła w latach 2021-2022 – do 914. Równocześnie w raporcie odnotowano, że popyt na usługi lobbingowe „ustanowił rekord” czwarty rok z rzędu. Liczba klientów osiągnęła poziom 2343 w 2022 roku, co stanowi wzrost o 2.6% w stosunku do poprzedniego roku.

Autorzy raportu przyjrzeli się również wydatkom lobbingowym w ciągu ostatnich dwóch dekad. Okazało się, że około dwudziestu specjalnych grup interesu – reprezentujących branże takie jak opieka zdrowotna, edukacja, ubezpieczenia, energetyka – było odpowiedzialnych za jedną piątą wydatków lobbingowych w ciągu ostatnich 23 lat. Przekazały w sumie ponad 285 milionów dolarów.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -