wtorek, 28 września, 2021
Strona głównaWiadomościPolskaNie ma decyzji o rekonstrukcji rządu

Nie ma decyzji o rekonstrukcji rządu

Szef MON i wiceprezes PiS Mariusz Błaszczak przyznał we wtorek, że nie ma decyzji dotyczącej rekonstrukcji rządu. Zaznaczył też, że jeśli dojdzie do zmian w rządzie, to będą one niewielkie.

Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak podczas konferencji w sprawie postępu prac w organizacji drugiego tymczasowego wojskowego szpitala zakaźnego dla pacjentów zakażonych koronawirusem na warszawskim Okęciu, 16 listopada 2020 r. Fot. Radek Pietruszka/PAP

Błaszczak pytany w Programie Pierwszym Polskiego Radia o spekulacje medialne dotyczące rekonstrukcji rządu, zwrócił uwagę na niedawny wywiad premiera Mateusza Morawieckiego, w którym zaznaczył on, że rekonstrukcja rządu nie jest planowana, a jeśli dojdzie do jakichś zmian, to będą one niewielkie i wynikające z naturalnych odejść polityków z rządu.

„Jeśli chodzi o daty, to nie ma żadnych decyzji w tej sprawie. Rozmawiamy, bo to jest czymś oczywiście naturalnym, że samo życie przynosi nowe wyzwania, natomiast nie ma decyzji dotyczącej rekonstrukcji” – mówił Błaszczak.

Szef rządu w niedawnym wywiadzie w RMF FM zapewniał: „Nie planujemy żadnej rekonstrukcji rządu, choć od czasu do czasu zmiany się zdarzają, bo taka jest dynamika życia politycznego”.

Dopytywany, czy minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka pozostanie w rządzie, premier przyznał, że „Michał Kurtyka sam od dłuższego czasu rozważa swoją przyszłość i to jest prawda, bo dzieli się tymi informacjami z różnymi osobami”. „Bardzo go proszę o to, aby zajmował się cały czas klimatem, tym, czym się zajmuje” – mówił Morawiecki.

Morawiecki został też zapytany o szefa KPRM Michała Dworczyka. „Żadnych planów negatywnych. Jestem wdzięczny panu ministrowi Michałowi Dworczykowi za tak skuteczne działania, to jest człowiek pełen energii i zapału do działania, nie boi się podejmowania (decyzji). Zresztą jest tak, że jak ktoś się nie boi i działa odważnie, od czasu do czasu jakieś potknięcie następuje. Cieszę się, że mamy takich ludzi, taki rząd, który bierze byka za rogi” – podkreślał premier.

Rafał Białkowski/PAP 

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -