niedziela, 29 stycznia, 2023
Strona głównaWiadomościPolskaNie będzie defilady w Święto Wojska Polskiego

Nie będzie defilady w Święto Wojska Polskiego

Nie będzie defilady 15 sierpnia w Święto Wojska Polskiego ze względu na zagrożenie epidemiczne – poinformował w czwartek szef MON Mariusz Błaszczak. Zapowiedział jednocześnie, że wojsko w zamian tego dnia zorganizuje pikniki wojskowe.

Piknik wojskowy pod patronatem Ministra Obrony Narodowej Mariusza Błaszczaka na polu corocznej rekonstrukcji, 15 sierpnia 2020 r., w Ossowie. Fot. Marcin Obara/PAP

Błaszczak był w czwartek gościem telewizji wPolsce.pl, gdzie został zapytany o defiladę 15 sierpnia w Święto Wojska Polskiego. „Defilada w tym roku się nie odbędzie ze względu na zagrożenie epidemiczne” – odpowiedział minister.

Szef MON zwrócił uwagę, że obecnie w Polsce jest mała skala zakażeń, ale „proces szczepień nie postępuje tak jak byśmy sobie tego życzyli”. „Nie będzie wiec defilady natomiast będą pikniki zorganizowanej w całej Polsce” – powiedział.

Poinformował, że na piknikach wojskowych będzie prezentowany sprzęt wojskowy i będzie promowana służba wojskowa. „Zależy nam na tym, żeby Wojsko Polskie było liczniejsze” – podkreślił Błaszczak.

Krzysztof Kowalczyk/PAP 

spot_img

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -