niedziela, 21 lipca, 2024
Strona głównaPoloniaConnecticutNauczyciele i uczniowie uczcili 35-lecie Polskiej Szkoły Sobotniej im. bł. ks. Jerzego...

Nauczyciele i uczniowie uczcili 35-lecie Polskiej Szkoły Sobotniej im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Derby

„Urodziny naszej szkoły” – pod takim hasłem w sobotę, 12 listopada, obchodzono w gronie szkolnej społeczności jubileusz 35-lecia Polskiej Szkoły Sobotniej im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Derby.

Dzień ten rozpoczął się uroczystą mszą św. odprawioną w kościele św. Michała Archanioła w Derby w intencji wszystkich, którzy od lat związani są ze szkołą oraz wspierają jej działalność. Odśpiewano też hymn Polski, który w związku z przypadającym dzień wcześniej Świętem Niepodległości Polski wpisał się w akcję „Szkoła do Hymnu”.

Po części oficjalnej nastąpiła część najbardziej wyczekiwana przez uczniów – czas wspólnej zabawy. Dzieci układały puzzle przedstawiające budynek szkolny, śpiewały piosenki, mogły też wykazać się wiedzą na różne tematy. Po aktywnościach intelektualnych i sportowych wszyscy zjedli razem lunch, zaśpiewano „Sto lat”, był też urodzinowy tort.

A już w kolejną sobotę, 19 listopada, w Crystal Ballroom w New Britain odbędzie się jubileuszowy bankiet, podczas którego celebrowane będzie 35-lecie placówki.

WEM
Fot. Archiwum PSS Derby

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -