niedziela, 29 stycznia, 2023
Strona głównaDziałyRaporty SpecjalneNajbardziej oczekiwane połączenie już działa!

Najbardziej oczekiwane połączenie już działa!

1 czerwca 2019 roku Polskie Linie Lotnicze LOT uruchomiły bezpośrednie połączenie na linii Miami – Warszawa. Rejsy odbywają się cztery razy w tygodniu nowoczesnymi samolotami Boeing 787-8 i 787-9 Dreamliner. To już dziewiąte połączenie polskiego przewoźnika do Stanów Zjednoczonych. 

Rejsy na linii Warszawa-Miami odbywają się cztery razy w tygodniu nowoczesnymi samolotami Boeing 787-8 i 787-9 Dreamliner. Fot. PLL LOT

Obecnie Florydę zamieszkuje prawie pół miliona osób pochodzenia polskiego. Niezmiernie nas cieszy, że możemy wyjść naprzeciw oczekiwaniom Polonii amerykańskiej, która po raz pierwszy otrzymuje ofertę bezpośrednich połączeń z Polską – mówi Rafał Milczarski, Prezes Polskich Linii Lotniczych LOT.

4 razy w tygodniu

Loty do i z Miami realizowane są w każdy poniedziałek, środę, piątek i sobotę. Starty z Lotniska Chopina w Warszawie planowane są na godz. 12:05, a lądowanie w Miami o 17:30 czasu lokalnego. Z Florydy pasażerowie wystartują rejsem wieczornym o godzinie 20:05, by wylądować w Warszawie o 12:15 następnego dnia. Rejs z Warszawy do Miami trwa 11 godz. i 25 minut. To połączenie do Miami jest obsługiwane wyłącznie Boeingami 787 Dreamliner.

LOT rozpoczyna operacje lotnicze do nowego miasta w USA, otwierając tym samym Polakom i pasażerom z Europy środkowej i wschodniej najkrótszą drogę na Florydę – mówi Rafał Milczarski. – Miami nie bez powodu jest drugim najchętniej odwiedzanym przez zagranicznych turystów miastem w Stanach Zjednoczonych. Znane z tętniącego życiem kurortu South Beach, piaszczystych plaż i lazurowej wody Atlantyku miasto przyciąga rocznie nawet 8 milionów podróżnych z całego świata – dodaje.

Miami jest dziś jednym z najważniejszych centrów biznesowych USA. Nazywane jest bramą handlową do Ameryki Łacińskiej. – Pomimo niewielkiej liczby bezpośrednich połączeń między Europą środkowo-wschodnią a Miami, na tej trasie podróżuje ponad pół miliona pasażerów rocznie. Jestem pewny, że teraz dzięki nowej ofercie LOT-u wielu pasażerów z Polski i CEE wybierze się na wakacyjny odpoczynek na Florydzie – mówi prezes LOT-u.

Ekipa inauguracyjna lotu z Miami do Warszawy. Fot. PLL LOT

Bliżej Florydy          

LOT zadbał również o wygodne transfery na rejsy do Miami z wielu miast w regionie. W przypadku wielu połączeń czas przesiadki na Lotnisku Chopina wynosi około dwóch godzin. To na przykład loty z Budapesztu, Pragi, Bukaresztu, Kijowa, Koszyc, Tallina, Wiednia, Moskwy, Wilna, Dusseldorfu, Hamburga i Sztokholmu.
Nowe połączenie pozwoli na wykorzystanie potencjału LOT Cargo. Jak czytamy w informacji PLL LOT, Miami to jeden z kluczowych portów dla rynku produktów farmaceutycznych, które dzięki nowej certyfikacji IATA CEIV Pharma będą wkrótce transportowane z Europy na Florydę pod pokładami Dreamlinerów LOT-u.

Jednocześnie LOT Cargo zajmie się dostarczaniem do Polski i Europy świeżych produktów z Ameryki Południowej – w tym owoców morza, warzyw, egzotycznych owoców i kwiatów ciętych z Wenezueli, Ekwadoru i Kolumbii oraz części samolotów i samochodów z Chile, Peru czy Argentyny. Każdy z Dreamlinerów LOT-u w zależności od typu zabiera pod pokład ok. 12-13 ton towarów – dodaje Adrian Kubicki, rzecznik prasowy PLL LOT.

Jednym z pasażerów pierwszego lotu z Miami do Warszawy był koszykarz NBA Marcin Gortat. Fot. PLL LOT

Strategia rozwoju

Nowe połączenie z Warszawy do Miami z pewnością przyczyni się do rozwoju ruchu turystycznego i biznesowego między Polską a Stanami Zjednoczonymi. Jak podkreśla Adrian Kubicki, Polska jest na ostatniej prostej, aby jej obywatele podróżujący do USA nie musieli posiadać wizy.

W ubiegłym roku odsetek odmów w amerykańskim procesie wizowym spadł po raz pierwszy w historii poniżej 4 pkt. proc., co oznacza, że tylko 1 pkt proc. dzieli Polskę od zakwalifikowania do Visa Waiver Program. Kampanię „Bez Wiz do USA” wspiera Ambasada Stanów Zjednoczonych w Polsce, a także kilkadziesiąt przedsiębiorstw i instytucji. Po zniesieniu wiz zainteresowanie połączeniami do Stanów Zjednoczonych jeszcze wzrośnie – zapewnia rzecznik LOT-u.

Miami jest już 14. zainaugurowanym połączeniem dalekiego zasięgu w siatce LOT-u, w tym 9. do USA. LOT oferuje dziś rejsy z Warszawy: do Nowego Jorku (JFK), Newark, Chicago, Los Angeles, Toronto, Tokio, Seulu, Pekinu, Singapuru, do Delhi, a także do Kolombo. W regularnej ofercie LOT-u jest obecnie 111 połączeń (od początku 2016 roku ich liczba wzrosła o ponad 70).

Loty do i z Miami realizowane są w każdy poniedziałek, środę, piątek i sobotę. Fot. PLL LOT

Jak podkreślają przedstawiciele polskiego przewoźnika, rozwój połączeń jest możliwy m.in. dzięki pozyskiwaniu kolejnych samolotów. – W maju br. do floty dołączył 13. Boeing 787-9 Dreamliner. Do końca obecnego roku flota Dreamlinerów, które obsługują trasy dalekodystansowe, zwiększy się do 15. Uruchomienie nowego połączenia dalekiego zasięgu wpisuje się w strategię rentownego wzrostu LOT-u, która zakłada rozwój połączeń dalekiego zasięgu z hubu w Warszawie – tłumaczy rzecznik Adrian Kubicki.

W 2018 roku LOT przewiózł łącznie ponad 8.9 mln pasażerów. W tym roku ich liczba ma przekroczyć 10 mln.

opr. bo


Konkurs #WelcomeToFlorida

Z okazji inauguracji nowego połączenia Polskie Linie Lotnicze LOT przygotowały z Ambasadą USA w Warszawie i innymi partnerami konkurs #WelcomeToFlorida. W terminie od 28 maja do 28 sierpnia 2019 r. uczestnicy mogą przygotować krótki, trwający maksymalnie minutę, film, który przedstawi propozycje, jak spędzić czas w Miami i na Florydzie. Film należy opublikować na swoim profilu na Facebooku lub Instagramie w statusie publicznym. Do wygrania są m.in. bilety lotnicze do Miami w klasie LOT Premium Economy, dla dwóch osób, a także zestaw voucherów na hotele i bilety do różnych atrakcyjnych miejsc na Florydzie.


Bilety na rejsy do Miami są dostępne we wszystkich kanałach sprzedaży, miedzy innymi na stronie www.lot.com, w biurach podróży, poprzez Contact Center oraz w biurach LOT Travel.

spot_img

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -