czwartek, 28 października, 2021
Strona głównaWiadomościPolskaNa razie bez zmian w restrykcjach

Na razie bez zmian w restrykcjach

Przy tej liczbie zakażeń nie przewidujemy zmian w restrykcjach – poinformował w poniedziałek minister zdrowia Adam Niedzielski. Na październik przygotowaliśmy projekt rozporządzenia Rady Ministrów, który przewiduje przedłużenie dotychczasowych restrykcji – dodał.

Minister zdrowia Adam Niedzielski podczas inauguracji kampanii #świętokrzyskieNIEhejtuje, 27 września, na Dużej Scenie Kieleckiego Centrum Kultury. Fot. Piotr Polak/PAP

Szef MZ zainaugurował w Kielcach kampanię #świetokrzyskieNIEhejtuje”. Podczas konferencji prasowej minister był pytany o ewentualne wprowadzenie nowych restrykcji.

Niedzielski przekazał, że w tej chwili nie są planowane nowe obostrzenia.

„W tej chwili, przy tej liczbie zakażeń, nie przewidujemy zmian restrykcji. Na październik przygotowaliśmy projekt rozporządzenia Rady Ministrów, który przewiduje przedłużenie tych restrykcji, które mieliśmy w wakacje i we wrześniu” – powiedział.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w poniedziałek o 421 nowych zakażeniach koronawirusem. Łącznie od 4 marca ub. r., gdy wykryto w Polsce pierwsze zakażenie SARS-CoV-2, potwierdzono 2 903 655 zakażeń. Zmarły 75 572 osoby z COVID-19.

Wiktor Dziarmaga, Karolina Kropiwiec/PAP

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -