piątek, 24 września, 2021
Strona głównaPoloniaPolonia w AmeryceMuzeum Polskie w Chicago ponownie otwarte

Muzeum Polskie w Chicago ponownie otwarte

Muzeum Polskie w Ameryce z siedzibą w Chicago, które od 1935 roku kolekcjonuje i pokazuje eksponaty związane z historią Polski i polską kulturą, jest już – od soboty, 28 maja – ponownie otwarte dla odwiedzających po 14-miesięcznej przerwie. Muzeum, tak jak inne w całym kraju, zawiesiło działalność ze względu na pandemię i zostało zamknięte w marcu zeszłego roku.

W muzeum mieści się między innymi kolekcja obrazów słynnych polskich malarzy. Fot. Facebook/PolishMuseumofAmerica

Muzeum nie tylko spodziewa się powrotu odwiedzających, ale również osób prowadzących badania, które skorzystać będą chciały z jego obszernych archiwów. Przygotowując się na otwarcie, muzeum wprowadziło nowe przepisy, które ograniczyć mają ryzyko zakażenia wirusem, w tym ograniczenia ilości gości, którzy w danym momencie będą mogli przebywać w budynku.

Muzeum pierwotnie powstało jako muzeum i archiwa Zjednoczenia Polskiego Rzymsko-Katolickiego w Ameryce. Dziś jest jedną z najważniejszych instytucji polonijnych w Chicago i w kraju. Więcej informacji na temat działalności i zbiorów oraz dla odwiedzających znajduje się na stronie muzeum.

DB

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -