sobota, 28 stycznia, 2023
Strona głównaPoloniaNowy JorkMonika Wróblewski Marszałkiem Rockaway Beach 2022

Monika Wróblewski Marszałkiem Rockaway Beach 2022

Z wielką pokorą, ale i dumą reprezentować będę Rockaway podczas Parady Pułaskiego – powiedziała Monika Wróblewski, przyjmując szarfę marszałkowską. – Wszystkim obecnym dziękuję za dobre słowo, za życzliwość, a rodzicom i nauczycielom z Polskiej Szkoły Dokształcającej im. Stanisława Moniuszki za nominację – dodała.

Ceremonia przekazania szarfy marszałkowskiej Monice Wróblewski odbyła się w niedzielę, 5 czerwca, w kościele pw. św. Róży z Limy na Rockaway Beach w obecności Głównego Marszałka Parady Pułaskiego 2022 Marcina Luca, wielu dotychczasowych lokalnych marszałków oraz uczniów, nauczycieli i rodziców z Polskiej Szkoły Dokształcającej im. Stanisława Moniuszki, której pani Monika jest dyrektorem, a także lokalnej społeczności.

Całość uświetnił krótki występ chóru „Rockway’anie” z Polskiej Szkoły Dokształcającej im. Stanisława Moniuszki pod opieką mgr Wioletty Świątkiewicz i dr Anety Dąbrowski, który wykonał ulubioną piosenkę pani Moniki pt. „Czerwone jabłuszko”.

Tytuł marszałka Parady Pułaskiego nadawany jest szczególnym osobom wybranym spośród Polonii w dowód uznania za ich zasługi i wdzięczność za ich pracę dla społeczności polonijnej. Monika Wróblewski jest doskonale znana ze swojej działalności społecznej i oświatowej nie tylko pośród społeczności w Rockaway Beach.

 – Już teraz zapraszam do udziału w paradzie – zachęcała gorąca świeżo upieczona pani marszałek. – Pokażmy wszystkim jak piękną wspólnotę polską mamy na Rockaway! – dodała.

Karina Bonowicz
Fot. Archiwum M. Wróblewski

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -