wtorek, 23 kwietnia, 2024
Strona głównaWiadomościPolskaMinister obrony narodowej Mariusz Błaszczak odwiedził Kijów

Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak odwiedził Kijów

12 lipca Mariusz Błaszczak – wicepremier i minister obrony narodowej – przebywał z wizytą Kijowie, gdzie spotkał się z prezydentem Wołodymyrem Zełenskim oraz ministrem obrony Ukrainy Ołeksijem Reznikowem.

Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak odwiedził Kijów i Irpień. Fot. MON

Rosja stanowi zagrożenie dla Polski. W związku z tym chcemy sąsiadować z wolną Ukrainą, a nie z Rosją – dlatego wspieramy Ukrainę – tłumaczył minister Błaszczak podczas wizyty w Ukrainie, informując też, że wartość wsparcia, jakie Polska przekazała Ukrainie, wynosi 1.7 mld dolarów. – To wsparcie, które ma znaczenie. Jesteśmy w czołówce państw, które wspierają Ukrainę i uważamy, że to leży w interesie Polski – powiedział wicepremier.

Szef MON podkreślił także, że spotkanie z ministrem obrony Ukrainy dotyczyło m.in. możliwości szkolenia żołnierzy ukraińskich w Polsce.

Min. Błaszczak był także w Irpieniu – mieście w Ukrainie, które zostało całkowicie zniszczone w trakcie rosyjskiej inwazji. Wicepremier złożył także kwiaty pod Ścianą Pamięci Poległych za Ukrainę przy Soborze św. Michała w Kijowie.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -