środa, 7 czerwca, 2023
Strona głównaPoloniaNowy JorkMikołajki w Centrum Polsko-Słowiańskim

Mikołajki w Centrum Polsko-Słowiańskim

Na tę magiczną chwilę najmłodsi czekają cały rok! 6 grudnia w polskiej dzielnicy zostało zorganizowane spotkanie z Mikołajem. Najmłodsi mieszkańcy Greenpointu otrzymali upominki od Mikołaja, które ufundowała Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa – tego dnia Mikołaj rozdał aż 150 paczek! Do podarunków została dołączona świąteczna książka.

Jednym z punktów programu mikołajkowego spotkania było zapalenie światełek na świątecznym drzewku znajdującym się przed siedzibą CP-S

Jednym z punktów programu było też rozświetlenie świątecznego drzewka, udekorowanego na biało-czerwono. Ceremonia zapalenia światełek na choince w Centrum Polsko-Słowiańskim stała się już lokalną tradycją na Greenpoincie.

Uroczystość rozpoczęła Agnieszka Granatowska, p.o. dyrektora wykonawczego CP-S, która przywitała wszystkich gości oraz przedstawicieli Rady Dyrektorów, którzy ten wieczór spędzili wspólnie z dziećmi i ich rodzicami. Podczas spotkania z najmłodszymi mieszkańcami Greenpointu obecni byli Marian Żak – prezes, Danuta Bronchard – dyrektor oraz ksiądz Józef Szpilski – dyrektor CP-S. Po oficjalnym przywitaniu gości pałeczka została przekazana Katarzynie Drucker, która tego dnia oprócz profesjonalnego dyrygowania chórem Krakus wcieliła się w rolę wodzireja i wprowadziła dzieci w magiczny czas oczekiwania na spotkanie z Mikołajem. Były zgadywanki oraz zabawy, w które zaangażowani byli również rodzice.

Dzięki hojności sponsora – Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej – świąteczne upominki otrzymało 150 dzieci

W tym roku w mikołajkowym spotkaniu wzięli udział również seniorzy z Klubu Seniora „Krakus”, którzy są członkami chóru Krakus prowadzonego przez Katarzynę Drucker. Dzięki artystycznej oprawie, którą zapewnili seniorzy, ten dzień z pewnością zostanie na długo w pamięci wszystkich uczestników świątecznego spotkania.

Tłumy, które zgromadziły się przed CP-S tego magicznego wieczoru, przeszły nasze oczekiwania. Bardzo dziękujemy za zaangażowanie wszystkim pracownikom CP-S, którzy tego dnia wcielili się w rolę elfów – powiedziała Agnieszka Granatowska. – Do grona pracowników dołączyli w tym roku fachowcy, a wśród nich Katarzyna Kaim Goncavalves, która jest koordynatorem do spraw edukacji w Centrum Polsko-Słowiańskim – dodał Marian Żak. Każde dziecko miało możliwość zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia z wyczekiwanym cały rok Mikołajem. Dzieci z uśmiechem na twarzy żegnały się z wyjątkowym gościem i obiecały, że za rok również odwiedzą Centrum Polsko-Słowiańskie.

Agra
Fot. Artur Pustula

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -