piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaUSANew JerseyMieszkańcy New Jersey angażują się w politykę

Mieszkańcy New Jersey angażują się w politykę

Jesienne wybory coraz bliżej. Z tej okazji w środę 12 października WalletHub – portal poświęcony finansom osobistym – postanowił opublikować raport oceniający zaangażowanie polityczne mieszkańców poszczególnych stanów.

New Jersey zajął czołowe miejsce na liście stanów, których mieszkańcy są najbardziej aktywni politycznie. Fot. Archiwum WEM

Aby określić, w których rejonach Amerykanie są najbardziej zaangażowani w politykę, autorzy zestawienia porównali dane z 50 stanów i Dystryktu Kolumbii. Skupili się przy tym na 10 kluczowych wskaźnikach zaangażowania politycznego. Na jakie kwestie zwrócono uwagę? Eksperci skupili się m.in. na liczbie zarejestrowanych wyborców, zaangażowaniu w edukację obywatelską, wysokości darowizn wyborczych na mieszkańca i polityce dostępności głosowania.

Dane jednoznacznie pokazały, że na tle pozostałych rejonów New Jersey wyróżnia się szczególnym zaangażowaniem politycznym. Stan zajął pierwsze miejsce, jeśli chodzi o procent zarejestrowanych wyborców w wyborach prezydenckich 2020 roku. Zdominował także zestawienie w kwestii odsetka głosujących w wyborach prezydenckich 2020 roku. Dodatkowo stan zajął drugie miejsce, jeśli chodzi o procent, o jaki powiększyła się liczba zarejestrowanych do głosowania – porównując dane z 2016 roku i 2020. New Jersey dominuje także w zestawieniu w kwestii zaangażowania w edukację obywatelską mieszkańców.

Pełen raport dostępny jest na stronie wallethub.com/edu/most-least-politically-engaged-states/7782//.

WEM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -