Kończysz 65 lat lub przechodzisz na emeryturę, lub tracisz ubezpieczenie w pracy np. z powodu pandemii? Sprawdź, kiedy trzeba się zarejestrować do Medicare, aby uniknąć kary, która będzie pobierana dożywotnio, co miesiąc od Twojej emerytury!
Medicare – okresy zapisowe
Wstępny okres zapisów dla osób urodzonych w 1956 roku
Obejmuje miesiąc 65. urodzin, trzy miesiące przed i trzy miesiące po nim, a więc trwa siedem miesięcy. Zaleca się zapisanie do Medicare w lokalnym biurze Social Security 3 miesiące przed 65. urodzinami, Medicare zacznie działać od 1. dnia miesiąca urodzin.
Obecnie można zarejestrować się tylko telefonicznie lub przez stronę http://www.ssa.gov/benefits/medicare
Specjalny okres zapisów (SEP)
W pewnych sytuacjach można się zapisać do Medicare poza wstępnym okresem zapisów. Szczególnie w obecnym czasie pandemii osoby, które mają powyżej 65 lat i tracą pracę lub ubezpieczenie, mogą skorzystać z SEP. Specjalny okres zapisów przysługuje osobom, które:
- tracą ubezpieczenie zapewniane przez pracodawcę;
- przechodzą na emeryturę;
- otrzymują stanową pomoc finansową do Medicare lub rządową dopłatę do leków Extra Help;
- uzyskały uprawnienia z powodu niepełnosprawności lub przewlekłego schorzenia.
WAŻNE!
Osoby nie muszą pobierać emerytury w wieku 65 lat, aby otrzymać Medicare, ale jeśli chcą pobierać emeryturę, muszą być zapisani do Medicare.
Osoby posiadające ubezpieczenie grupowe w miejscu pracy mogą odroczyć zapisanie się do Medicare w wieku 65 lat i kary za późniejsze przystąpienie do Medicare nie będą naliczone!
Warto jednak porównać ubezp. grupowe z ubezp. Medicare ponieważ często Medicare jest tańszą opcją.
Osoby, które posiadają zieloną kartę min. 5 lat i nie pracowały w USA lub nie przepracowały 10 lat, mogą również zapisać się do ubezpieczenie Medicare.
W CT oferowana jest pomoc finansowa do Medicare, do zakwalifikowania się brany pod uwagę jest tylko miesięczny dochód brutto, bez względu na posiadane oszczędności – warto sprawdzić, czy się Państwo kwalifikujecie, aby zaoszczędzić na dopłatach do składek, rachunków Medicare i leków.
Przykład 1.
Państwo Nowakowie ukończyli 65 lat, nadal pracują i nie pobierają emerytury. Jeśli ich przychód brutto nie przekroczy $74,300/rok, otrzymają całkowitą pomoc finansową do Medicare; czyli nie będą płacić miesięcznej składki za Part B (w roku 2021 wynosi $148.50/miesiąc) i rachunków medycznych, a maksymalny koszt leków wyniesie $9.20/lek lub mniej!
Przykład 2.
Pani Zofia jest na emeryturze i jej miesięczna amerykańska emerytura brutto, wraz z polską emeryturą i funduszem z pracy, wynosi $2,260 – również pani Zofia może otrzymać całkowitą pomoc finansową do Medicare.
Przykład 3.
Pan Jerzy jest na rencie inwalidzkiej od 3 lat i otrzymuje z tego tytułu brutto $1,100/miesiąc, żona pana Jerzego pracuje i nie ma 65 lat; jej dochód brutto z pracy wynosi $580/tydzień, czyli ich łączny przychód miesięczny wynosi $3,470. Pan Jerzy otrzyma częściową pomoc finansową, czyli zwrot opłaty za składkę Part B – $148.50/miesiąc, jak również dopłatę do leków. Nadal jednak będzie płacił rachunki medyczne (co-pays)
Pomogę wybrać najlepszy plan zdrowotny i na leki w ramach jednego prostego planu Medicare Advantage, który obejmuje między innymi:
- opłatę od $0 na miesiąc, z górną granicą własnych wydatków;
- ubezpieczenie dentystyczne i okulistyczne;
- badanie słuchu i dopłaty do aparatów słuchowych;
- ubezpieczenie wypadkowe na cały świat;
- darmowy dostęp do siłowni oraz wiele innych benefitów ważnych dla seniorów!
Bezpłatnie pomagam w kontaktach z Administracją Social Security oraz odpowiem na wszelkie pytania i wątpliwości związane z Medicare oraz planowaniem emerytalnym.
Pomogę wybrać odpowiedni plan zdrowotny i na leki w ramach jednego prostego planu Medicare Advantage już od $0/miesiąc.
Konsultacje i usługi związane ze zmianami ubezpieczenia są zawsze darmowe!
Zapraszam!
Aleksandra Mroz
Aleksandra Mroz – tel. 860.997.3054
Licencjonowany specjalista ubezpieczeń medycznych