sobota, 22 czerwca, 2024

Maluchy pod palmami

Kiedyś podbijały polskie drogi, a na przełomie stycznia i lutego wyruszyły na podbój… Florydy! Kilkanaście Fiatów 126p, czyli kultowych „maluchów”, dotarło z Chicago do Słonecznego Stanu, a to za sprawą członków klubu Auta PRL.

Auta PRL to – jak czytamy na stronie internetowej stowarzyszenia – pierwszy klub w USA miłośników motoryzacji z czasów PRL-u. „Założony z jednym maluszkiem w 2014 r. powiększył się dzisiaj do ponad 20 aut i nadal rośnie. Klub promuje ratowanie i kolekcjonowanie aut z naszego dzieciństwa, które powoli znikają nawet z polskich dróg” – czytamy.

Maluchy na Florydzie wzbudzały zainteresowanie zarówno lokalnej Polonii, jak i Amerykanów. Auta dotarły do Miami i na Key West. Rajd po ulicach Miami w jednym z maluchów zaliczył Rafał Sonik – zwycięzca rajdu Dakar, dziewięciokrotny zdobywca Pucharu Świata FIM i pięciokrotny mistrz Polski w rajdach enduro. Z uczestnikami wyprawy spotkał się też przebywający akurat na Florydzie były prezydent i laureat Pokojowej Nagrody Nobla Lech Wałęsa, który chętnie rozdawał autografy – podpisując się również na karoserii kilku aut.

JS
Fot. Auta PRL Chicago, facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -