poniedziałek, 20 maja, 2024
Strona głównaUSANowy JorkMałpia ospa w Nowym Jorku

Małpia ospa w Nowym Jorku

Stanowy departament zdrowia Nowego Jorku zareagował na stale rosnącą liczbę przypadków małpiej ospy.

Stan Nowy Jork oficjalnie zakwalifikował małpią ospą jako zagrożenie dla zdrowia publicznego. Fot. Archiwum WEM

Małpia ospa została oficjalnie ogłoszona bezpośrednim zagrożeniem dla zdrowia publicznego (ITPH) w stanie Nowy Jork. Decyzję tę – ze względu na stale rosnącą w ostatnim czasie – liczbę nowych przypadków zarażeń, w środę 28 lipca ogłosiła komisarz ds. zdrowia stanu Nowy Jork dr Mary T. Bassett.

Jak wynika z danych, wirus szczególnie szybko rozprzestrzenia się wśród grupy społecznej, którą stanowią w znacznej mierze mężczyźni uprawiający seks z osobami tej samej płci. Deklaracja wydana przez dr Bassett oznacza, że lokalne departamenty zdrowia zaangażowane w działania związane z profilaktyką przeciwwirusową, będą mogły uzyskać dostęp do dodatkowych środków, w postacie stanowej refundacji, jak i zmaksymalizowaniu federalnych i stanowych źródeł finansowania.

Pomimo szerzenia się wirusa w niektórych grupach społecznych na większą skalę, każdy może zarazić się małpią ospą. Rozprzestrzenia się głównie poprzez bliski, fizyczny kontakt między ludźmi choć obecna globalna epidemia wydaje się być związana z intymnymi kontaktami seksualnymi.

WEM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -