sobota, 31 lipca, 2021
Strona głównaDziałyZwyczajeMądre prezenty dla najmłodszych

Mądre prezenty dla najmłodszych

Boże Narodzenie to wyjątkowy okres w roku. Jest on przepełniony rodzinną bliskością i niepowtarzalnym klimatem, na który składa się nie tylko wspólne przebywanie, śpiewanie kolęd, cieszenie się tradycyjnymi daniami, ale i obdarowywanie się prezentami. Ostatni z elementów bywa najważniejszy dla najmłodszych. Cóż, trudno się dziwić. Trafione prezenty potrafią odmienić niejeden nudny wieczór, zamieniając go w przygodę, która nie tylko bawi, ale też uczy i rozwija. Jak zatem wybrać idealne świąteczne upominki dla najmłodszych? Oto kilka praktycznych porad.

Książka to prezent idealny dla każdego, niezależnie od wieku. Fot. Archiwum WEM

Na co zwrócić uwagę?

Po pierwsze, wybór najlepszego prezentu na święta dla dzieciaków koniecznie należy zacząć od przeanalizowania tego, co przyszły jego właściciel lubi, czym się interesuje, jakie ma pasje i potrzeby. Zadanie to na pewno nie będzie wyzwaniem, jeśli to rodzice szukają prezentu dla swojej pociechy. Równocześnie będą oni skarbnicą wiedzy o swojej pociesze, dlatego zawsze warto zwrócić się do nich po radę, skonsultować pomysł na podarunek – może posłużą dobrą radą.

Po drugie, wybór prezentu gwiazdkowego musi być też uzależniony od wieku przyszłego obdarowanego. Będzie to oczywiście kwestia tego, by podarunek był nie tylko przydatny, ale też bezpieczny – szczególnie w przypadku maluchów…

Co wybrać?

Po rozpatrzeniu wszystkich zmiennych, można w końcu przejść do wyboru samego podarunku. Może nie być on łatwy, ale istnieje kilka sprawdzonych, bardzo uniwersalnych, ponadczasowych pomysłów, które mogą stać się odpowiedzią na pytanie, co kupić młodemu człowiekowi w ramach gwiazdkowego prezentu.

Książki

Tak! Oto prezentowa klasyka klasyki. Prezent idealny w każdym wieku – od etapu maleńkości, po nastoletniość. Bogactwo oferty pozwala sięgnąć po opcje dobrane nie tylko do wieku i zainteresowań przyszłego czytającego, ale też jego gustu – szczególnie w przypadku dzieciaków bardziej zaprawionych w czytelniczych bojach. Książki bez wątpienia pozostają jedną z bardziej uniwersalnych opcji, jeśli chodzi o wybór prezentu. Równocześnie są pomysłem, który bardzo pozytywnie będzie wpływał na rozwój, wyobraźnię i kreatywność obdarowanego w każdym wieku.

Klocki i układanki

To kolejna z prezentowych opcji, które nigdy nie wyjdą z użytku. Bogactwo kształtów, wielkości, typów i motywów przewodnich pozwala idealnie dopasować prezent tego typu do stopnia zaawansowania przyszłego układającego, jego wieku i zainteresowań. Od dużych drewnianych klocków o geometrycznych kształtach dla najmłodszych, przez bardziej rozbudowane zestawy, pozwalające rozwijać kreatywność starszych dzieciaków, po kolekcjonerskie propozycje czerpiące z motywów popkultury i kina dla zdecydowanie starszych (nawet i dorosłych!) odbiorców – tak, klocki i układanki są pomysłem na prezent bez ograniczeń wiekowych.

Puzzle

Oto coś dla wszystkich kochających wyzwania, ćwiczących cierpliwość, skupienie, dokładność i spostrzegawczość. Puzzle potrafią być doskonałą zabawą dla całej rodziny. Ogromny wybór przewijających się przez nie motywów i ich stopni zaawansowania pozwala idealnie dobrać odpowiedni prezent dla każdego – od malucha układającego klocko-puzzle ze zwierzaczkami, po nastolatka walczącego z bardziej skomplikowanych wzorem ze swoimi ulubionymi superbohaterskimi postaciami, po dorosłego relaksującego się nad grafiką nocnego nieba.

Gry

Od kilku sezonów przeżywają niekwestionowany powrót. Ogromna różnorodność ich typów pozwala dobrać grę nie tylko do poziomu trudności, ale do liczby osób, które będą mogły się z nią zmagać, co może przełożyć się na doskonałą zabawę dla całej rodziny na długie wieczory. Wśród wielu najróżniejszych opcji gier nie brak propozycji dla najmłodszych, planszówek z motywami z animacji i filmów, a także karcianek z rozbudowanym scenariuszem zapewniającym masę emocji dla starszych graczy.

Anna Miler

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -