poniedziałek, 22 lipca, 2024

Lektury na wrzesień

Ciepły koc, kubek gorącej herbaty, za oknem szum deszczu, a na kolanach ciekawa książka… Wiele dorosłych zna tę przyjemność, jaką niosą ze sobą długie, jesienne wieczory spędzane na lekturze dobrej powieści, kryminału czy poezji. Warto podzielić się tą przyjemnością z dziećmi! Można w ten sposób spędzić razem czas, oderwać młodzież choć na chwilę sprzed ekranów komputera lub telewizora i nie tylko wzbogacić ich wiedzę, ale też zaszczepić bakcyla czytania.

Wspólne czytanie książek może być ciekawą formą spędzania czasu z dzieckiem. Fot. Archiwum WEM

Oto kilka propozycji lektur dla dzieci i młodzieży na wrzesień:

  • „Akademia Pana Kleksa” Jana Brzechwy – to klasyczna polska pozycja dla dzieci, która opowiada o przygodach niezwykłego nauczyciela – pana Kleksa – i jego uczniów.
  • „120 przygód Koziołka Matołka” Kornela Makuszyńskiego – zabawne i nieco surrealistyczne opowieści, które mogą przyciągnąć młodsze dzieci.
  • Dwutomowa seria „Felix, Net i Nika” Rafała Kosika – powieść science fiction dla młodzieży, opowiadająca o przygodach trójki przyjaciół, którzy prowadzą własną gazetkę szkolną i rozwiązują zagadki.
  • „Pan Samochodzik” Zbigniewa Nienackiego – seria książek o przygodach archeologa i detektywa Pana Samochodzika, która może przyciągnąć starszą młodzież. Niedawno nowa ekranizacja tej kultowej powieści pojawiła się na Netflixie!

A może Wy macie swoje rekomendacje książek, które Was zachwyciły i chcecie je polecić? Napiszcie na info@whiteeaglenews.com!

JS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -