sobota, 31 lipca, 2021
Strona głównaWiadomościPolskaKonrad Fijołek zaprzysiężony na prezydenta Rzeszowa

Konrad Fijołek zaprzysiężony na prezydenta Rzeszowa

Konrad Fijołek został w poniedziałek podczas sesji rady miasta zaprzysiężony na prezydenta Rzeszowa. Chcę zaprosić wszystkich rzeszowian do współpracy – powiedział po zaprzysiężeniu.

Nowo wybrany prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek (C) wychodzi z Ratusza po uroczystości zaprzysiężenia, 21 czerwca. Fot. Darek Delmanowicz/PAP

Jak zaznaczył, „drzwi ratusza dla wszystkich środowisk i mieszkańców zawsze będą otwarte”. „Będzie to kadencja dla rzeszowian i z rzeszowianami” – dodał.

13 czerwca w pierwszej turze przedterminowych wyborów Fijołek, przy frekwencji 54 proc., uzyskał 56,51 proc. ważnie oddanych głosów.

„Będę chciał zaprosić wszystkich do współpracy. Wszystkich tych rzeszowian, którzy mają inne pomysły, myślą inaczej, głosowali inaczej. Będę chciał być prezydentem wszystkich rzeszowian” – mówił.

Zauważył, że zamierza korzystać także z „propozycji i dorobku konkurentów w tych wyborach”.

Zapowiedział zaproszenie do współpracy klub opozycyjny w radzie miasta oraz swoja główną konkurentkę w wyborach wojewodę podkarpacką Ewę Leniart.

Fijołek podkreślił, że chce utrzymać powołany przez prezydenta Tadeusz Ferenca zespół parlamentarny dla Rzeszowa.

Z kolei wojewoda Leniart życzyła nowemu prezydentowi „dużo siły, wytrwałości i realizacji działań”, na które oczekują mieszkańcy.

„Wierzę, że będzie pan pamiętał, że Rzeszów jest stolicą regionu i ma bardzo konkretne zadania wyznaczone dla miasta wojewódzkiego. Wszelkiej pomyślności i determinacji w dążeniu do celu. I wielu sukcesów” – powiedziała.

Wojewoda podkarpacka wręczyła prezydentowi miasta pióro, żeby – jak stwierdziła – „dobrze się podpisywało decyzje służące rozwojowi Rzeszowa”.

Gratulacje nowemu prezydentowi miasta złożyli także m.in. wicemarszałek woj. podkarpackiego Piotr Pilch, starosta powiatu rzeszowskiego Józef Jodłowski oraz w imieniu Związku Miast Polskich prezydent Sopotu Jacek Karnowski. Na uroczystości był także były prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc.

Po zaprzysiężeniu nowy prezydent spotkał się przed ratuszem z mieszkańcami.

O fotel prezydenta Rzeszowa ubiegało się czworo kandydatów: wojewoda podkarpacka Ewa Leniart, popierana przez PiS i rzeszowski region NSZZ „Solidarność”; proponowany i konsekwentnie wspierany w kampanii przez Ferenca wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł; b. współpracownik Ferenca, wiceprzewodniczący rady miasta i szef klubu Rozwój Rzeszowa Konrad Fijołek, popierany m.in. przez PO, Lewicę, PSL i Ruch Polska 2050, a także poseł Konfederacji Grzegorz Braun.

Przedterminowe wybory w Rzeszowie zostały zorganizowane, ponieważ rządzący miastem od 2002 r. Tadeusz Ferenc 10 lutego złożył rezygnację po tym, gdy przeszedł COVID-19.

Alfred Kyc/PAP

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -