czwartek, 13 czerwca, 2024
Strona głównaPoloniaPensylwaniaKolejny witraż uratowany!

Kolejny witraż uratowany!

Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Doylestown, PA podjęło decyzję o ocaleniu witraży pochodzących z polskiego kościoła Świętego Wawrzyńca w Filadelfii, który został zamknięty kilka lat temu i również ostatnio sprzedany.

Witraż przedstawiający św. Józefa został zamontowany w Kaplicy Matki Bożej w sanktuarium w Doylestown. Fot. czestochowa.us

Witraże przedstawiają: Najświętszy Sakrament, Serce Jezusa, Serce Maryi oraz świętych: św. Józefa, św. Piotra, św. Pawła, św. Wawrzyńca, św. Katarzynę, św. Stanisława bp., św. Wojciecha, św. Kazimierza oraz św. Jadwigę. Witraże te oryginalnie pochodzą z pracowni w Monachium, w Niemczech i mają około 100 lat.

Na przełomie listopada i grudnia w Amerykańskiej Częstochowie zamontowany został kolejny z witraży z niedawno zamkniętego kościoła św. Wawrzyńca z Filadelfii. Witraż, o którym mowa, przedstawia świętego Józefa i został zainstalowany w dolnym kościele (Kaplicy Matki Bożej).

Ojcowie i bracia paulini nadal potrzebują wsparcia, by dokończyć pracochłonny oraz kosztowny proces renowacji i montażu kolejnych witraży w Sanktuarium. Więcej informacji o projekcie oraz sposoby wsparcia można znaleźć na stronie: czestochowa.us/pl/zachowajwitraze/

WEM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -