sobota, 23 września, 2023
Strona głównaUSAConnecticutKolejne inwestycje na lotnisku Bradley

Kolejne inwestycje na lotnisku Bradley

Lotnisko Bradley w Hartford rozwija się na wszystkie możliwe sposoby. Działania podejmowane są w zasadzie w każdym zakresie – od ruchu pasażerskiego przez liczbę lotów i miejsc docelowych bez międzylądowań, w końcu po rozbudowę i ulepszenia infrastruktury. Aby nadążyć za wzrostem, lotnisko ogłosiło niedawno dwa projekty o wartości 230 milionów dolarów. Pozwolą one zwiększyć portowi w centrum Connecticut liczbę obsługiwanych linii lotniczych i pasażerów, a także wprowadzić nowe udogodnienia.

Modernizacja istniejącej infrastruktury lotniska ma zapobiec konieczności bodowy nowego terminalu. Fot. Facebook.com/FlyBDL

Większy z dwóch projektów – opiewający an kwotę 185 milionów dolarów – pozwoli na przeniesienie kontroli bezpieczeństwa bagażu ze strefy odpraw na lotnisku do lokalizacji poza nią. System taśmociągów przetransportuje bagaż do dedykowanego budynku. Tam zostanie on prześwietlony i odesłany, w celu załadowania do odpowiednich samolotów. Przeniesienie kontroli bagażu z głównego holu lotniska pozwoli na dodanie 16 nowych stanowisk odprawy lotniczej. Obecnie lotnisko kontroluje około 2 mln sztuk bagażu rejestrowanego rocznie.

Drugi projekt – o wartości 42 milionów dolarów – pozwoli na stworzenie nowych dostępów z zachodniego i wschodniego skrzydła lotniska do obszarów odbioru bagażu. Projekt przewiduje m.in. instalację nowych wind, a także powstanie nowych miejsc dla oczekujących na przylatujących pasażerów. Centralna klatka schodowa lotniska łącząca sekcje odlotów i przylotów, która często jest przepełniona, zostanie zlikwidowana.

Dyrektor wykonawczy lotniska zapowiedział, że projekty umożliwią obiektowi obsłużenie w najbliższych latach większego ruchu lotniczego i pasażerskiego oraz wyeliminują konieczność budowy drugiego terminalu, który kosztowałby ponad miliard dolarów. Oczekuje się, że oba projekty zostaną ukończone w ciągu kolejnych dwóch do trzech lat.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -