poniedziałek, 17 czerwca, 2024
Strona głównaPoloniaConnecticutKazimierz Kochanowicz odznaczony Krzyżem Wolności i Solidarności

Kazimierz Kochanowicz odznaczony Krzyżem Wolności i Solidarności

Narodowe Święto Niepodległości Polski stało się okazją do tego, by wręczyć zasłużonym członkom polonijnej społeczności odznaczeń. Ceremonia miała miejsce w sobotę, 14 listopada, w siedzibie Konsulatu Generalnego RP w Nowym Jorku, a wśród wyróżnionych znalazł się m.in. Kazimierz Kochanowicz – wydawca i redaktor naczelny dwutygodnika „Polonia” z Connecticut, któremu konsul generalny Adrian Kubicki wręczył Krzyż Wolności i Solidarności.

Podczas uroczystości w Konsulacie Generalnym RP w Nowym Jorku pięć osób zostało odznaczonych Krzyżami Wolności i Solidarności, w tym wydawca i redaktor naczelny dwutygodnika „Polonia” Kazimierz Kochanowicz (drugi od prawej). Fot. Konsulat Generalny RP w Nowym Jorku

Krzyż Wolności i Solidarności to polskie państwowe odznaczenie cywilne, nadawane działaczom opozycji wobec dyktatury komunistycznej w PRL. Kazimierz Kochanowicz odznaczony nim został na wniosek prezesa Instytutu Pamięci Narodowej – Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, za zasługi w działalności na rzecz niepodległości i suwerenności Polski oraz respektowania praw człowieka w Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej. Odznaczenie przyznane mu zostało na mocy postanowienia Prezydenta RP z dnia 9 maja 2019 r.

Podczas kameralnej uroczystości w konsulacie Krzyże Wolności i Solidarności wręczone zostały jeszcze czterem innym osobom, a Ryszard Bąk otrzymał Złoty Krzyż Zasługi. Jako redakcja „Białego Orła” serdecznie gratulujemy Panu Kochanowiczowi oraz pozostałym odznaczonym.

opr. JLS

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -