niedziela, 21 lipca, 2024
Strona głównaDziałyPoradyKażdy ma prawo do odszkodowania za obrażenia ciała, niezależnie od statusu imigracyjnego

Każdy ma prawo do odszkodowania za obrażenia ciała, niezależnie od statusu imigracyjnego

Niedawne zmiany prawa na Florydzie wywołały wiele niepewności i niepokoju wśród osób, które nie mają prawa stałego pobytu lub obywatelstwa Stanów Zjednoczonych. Nowe prawo SB1718 zwiększa wymagania pracodawcom w zakresie sprawdzania statusu imigracyjnego swoich pracowników i wymaga od szpitali pytania, czy pacjenci przebywają w kraju legalnie. Inna część ustawy, która czyni przestępstwem przewożenie nieudokumentowanych osób na Florydę, została niedawno zablokowana przez sąd federalny, ponieważ imigracja jest kwestią prawa federalnego, a nie stanowego. Pomimo podejmowanych przez rząd Florydy prób ograniczenia praw imigrantów osoby niebędące obywatelami tego kraju nadal mogą odzyskać odszkodowanie za wypadki samochodowe i inne obrażenia ciała.

Każdy, niezależnie od statusu imigracyjnego, ma prawo do skorzystania z pomocy medycznej. Nie ma też obowiązku odpowiadania na pytania dotyczące legalności pobytu. Fot. Archiwum WEM

Osoby niebędące obywatelami mogą odzyskać odszkodowanie za obrażenia ciała

Obce obywatelstwo i miejsce stałego pobytu lub zamieszkania nie mają wpływu na prawo do odzyskania pieniędzy za obrażenia i inne szkody spowodowane wypadkami spowodowanymi przez czyjąś nieostrożność. Osoby niebędące obywatelami na Florydzie mają takie same prawa do odszkodowania za obrażenia ciała, jak stali mieszkańcy, obywatele i turyści z innych krajów.

Każdy ma prawo do złożenia roszczenia przeciwko osobie lub firmie, która była odpowiedzialna za spowodowanie jego obrażeń. Obejmuje to urazy spowodowane wypadkami samochodowymi, upadkami, wadliwymi produktami, lekami na receptę i zaniedbaniami medycznymi.

Obawy dotyczące zeznawania pod przysięgą w sądzie

Kwestia statusu prawnego rzadko pojawia się na wczesnych etapach sprawy dotyczącej obrażeń ciała. W tym okresie poszkodowany chodzi na wizyty lekarskie, a adwokaci współpracują z firmą ubezpieczeniową sprawcy wypadku w celu osiągnięcia ugody.

Gdy stanie się jasne, że firma ubezpieczeniowa nie chce wypłacić limitów polisy lub innej rozsądnej kwoty odszkodowania, prawnik może złożyć pozew i rozpocząć proces przygotowania do rozprawy w sądzie. Ten okres jest znany jako „litigation”. W tym czasie adwokat zatrudniony przez firmę ubezpieczeniową do obrony osoby odpowiedzialnej za wypadek przeprowadza zeznania pod przysięgą. Podczas składania zeznań lub na rozprawie sądowej może wyjść na jaw nieudokumentowany status osoby poszkodowanej. To nie znaczy, że nie można odzyskać odszkodowanie za odniesione obrażenia i jest mało prawdopodobne, aby był to problem.

Znaj swoje prawa

Osoby nieposiadające zielonej karty lub obywatelstwa, którzy mieszkają na Florydzie, nadal mają pewne prawa, jeśli chodzi o korzystanie z opieki medycznej i prowadzenie sprawy dotyczącej obrażeń ciała. Jeśli pójdziesz do szpitala lub do innej kliniki medycznej, nie musisz odpowiadać na żadne pytania dotyczące statusu imigracyjnego. Masz również prawo do zachowania prywatności swojej dokumentacji medycznej. Jeśli zwróci się do Ciebie Urząd Imigracyjny, masz prawo do adwokata.

Adwokat mówiący po polsku może pomóc ci zrozumieć system prawny i porozumieć się z firmą ubezpieczeniową. Jeśli sprawa trafi do sądu, bezstronny tłumacz zostanie wykorzystany do przetłumaczenia zadawanych pytań i odpowiedzi. Polskojęzyczny adwokat jest również pomocny podczas tego procesu, ponieważ wielu tłumaczy nie jest rodzimymi użytkownikami języka polskiego i często nie tłumaczy pytań lub odpowiedzi dokładnie. Dlatego jedynym sposobem, aby upewnić się, że tłumacz dobrze wykonuje swoją pracę, jest skorzystanie z pomocy dwujęzycznego adwokata, który pomoże upewnić się, że protokół sądowy jest prawidłowy.

Krótko mówiąc: każdy, niezależnie od statusu imigracyjnego, ma prawo do odszkodowania za obrażenia spowodowane zaniedbaniem innej osoby. Ci, którzy prowadzą samochód lub zachowują się nieostrożnie, nie zważając na bezpieczeństwo innych, powinni zostać pociągnięci do odpowiedzialności.

Jovita Wysocka Ahava, Esq.


Jowita Wysocka Ahava jest prawnikiem zajmującym się głównie prawem odszkodowania za wypadki samochodowe i inne wypadki, wadliwe produkty, błędy w sztuce lekarskiej, i zaniedbania w domach opieki. Jowita jest współwłaścicielem Ahava Law Group i posiada licencję na wykonywanie zawodu prawnika na Florydzie, w Massachusetts i w Nowym Jorku. Można się z nią skontaktować pod numerem telefonu 888-554-9998 lub mailem jowita@ahavalawgroup.com.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -