niedziela, 14 kwietnia, 2024

Karnawał w Webster

Jak co roku w karnawale w Polskiej Szkole Sobotniej im. Marii Konopnickiej w Webster odbył się z radością wyczekiwany przez dzieci bal karnawałowy. W sobotę, 10 lutego, uczniowie przenieśli się do krainy bajek. Rodzice przygotowali dla swoich pociech ciekawe i barwne stroje karnawałowe, a nauczycielki dołożyły wszelkich starań, by wystrój sali balowej wprowadził dzieci w radosny nastrój. Dzieci bawiły się świetnie, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała je do tańca.

Zadbano także o karnawałową rozrywkę dla dorosłych. Wieczorem, tego samego dnia co bal karnawałowy dla dzieci, w klubie PACC w Webster odbyła się zabawa karnawałowa dla dorosłych zorganizowana również przez Polską Szkołę w Webster. Motywem przewodnim był klimat PRL-u. Do stylu imprezy nawiązywały stroje niektórych uczestników oraz wystrój sali: goździki w butelkach, czerwono-białe ceraty, na ścianach plakaty z propagandowymi hasłami. Na stołach królowały typowe dla minionej epoki potrawy i napoje. Zaprojektowane specjalne PRL-owskie menu w bardzo wykwintnym wydaniu, gdyż serwowano klasyczną galaretę z mięsem, śledzie, sałatkę jarzynową oraz smalec, pasztet i inne przysmaki z tamtego czasu. Do picia była słodka oranżada, a na przekąskę słone paluszki, blok czekoladowy i przekładane wafle.

O muzykę do tańca zadbał DJ Stan. Podczas wieczoru wybrano króla i królową balu. Atrakcją była też loteria fantowa, na której można była wygrać kosze podarunkowe ufundowane przez sponsorów i rodziców uczniów szkoły.

Klimat całej zabawy „z przymrużeniem oka” bardzo przypadł do gustu wszystkim uczestnikom, a dla niektórych był to bez wątpienia sentymentalny powrót do czasów młodości.

Tekst i zdjęcia: Halina Głowacka

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -