niedziela, 14 lipca, 2024
Strona głównaPoloniaMassachusettsKarnawał w Szkole Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II w Bostonie

Karnawał w Szkole Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II w Bostonie

11 lutego w Szkole Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II w Bostonie odbyła się zabawa walentynkowa zorganizowana przez nauczycieli tejże szkoły we współpracy z komitetem rodzicielskim, który zapewnił poczęstunek, drobne upominki dla dzieci oraz róże dla nauczycieli. W tym dniu dzieci przyszły ubrane w kolorach miłości i przyjaźni – było dużo czerwieni, fioletu czy różu. Podczas imprezy dzieci czerpały radość ze wspólnej zabawy, budowały atmosferę przyjaźni i radości. Ten szczególny czas stał się świetną okazją do wspólnej zabawy i pokazania jak dobrze i wesoło jest razem. Nie zabrakło tańców, serduszkowych puzzli oraz zabaw ruchowych.

Dyskoteka walentynkowa odbyła się w dwóch grupach wiekowych, do młodszej grupy należały dzieci z klas 1-3, a starszą grupę tworzyły klasy 4-8. Impreza miała miejsce na sali Jana Pawła II, którą przyozdobili serduszkami rodzice. Godzinną imprezę, która zaczęła się punktualnie o 10 rano, w młodszej grupie rozpoczęła zabawa „Limbo”, następnie dzieci szukały swojej połówki serca przy rytmach disco. Świetnie w tej grupie sprawdziła się zabawa „Lambado”, a zabawa „Parzący kartofel” przyniosła wiele śmiechu i radości. Wszyscy w karnawałowych nastrojach bawili się świetnie do muzyki granej przez Dj-a Konrada Kloczkowskiego. Konrad zagrał piosenki po polsku i po angielsku, były też piosenki na życzenie.

Zabawa walentynkowa dla dzieci i młodzieży z klas 4-8 odbyła się w godzinach od 11:00-12:00. Nie zabrakło zabaw integrujących, zorganizowanych przez nauczycieli, takich jak: „Gorące krzesła” czy „Taniec zamrażaniec”. Wszyscy cieszyli się także ze wspólnego tańca „Makarena” i „Jedzie pociąg z daleka”. Uczniowie mieli okazję nie tylko pobawić się w karnawale, ale także spędzić wspólnie z przyjaciółmi czas. Jest bowiem czas na naukę, ale także musi się znaleźć czas na zabawę.

Tego samego dnia dzieci z przedszkola i zerówki brały udział w zabawie karnawałowej zorganizowanej w jednej z klasopracowni. Atmosfera była wspaniała. Dzieci w pięknych karnawałowych strojach i kolorowych maskach tańczyły i śpiewały do ulubionych polskich piosenek. Dużym powodzeniem cieszyły się zabawy ruchowo-muzyczne z balonami i skakanką do muzyki, a zimowe ćwiczenia w podskokach były dla dzieci dobrą gimnastyką. W bardzo krótkim czasie dzieci utworzyły wielkie wspólne koło przyjaźni.    

Dzień walentynkowo-karnawałowy z pewnością można zaliczyć do udanych i na długo pozostanie w pamięci wszystkich! Walentynki to nie tylko serduszka czy słodkie czekoladki, tym, co naprawdę się liczy, są życzliwość, sympatia i szacunek okazany drugiemu człowiekowi oraz wspólna zabawa.

Tekst i zdjęcia: Sylwia Wadach Kloczkowska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -