sobota, 31 lipca, 2021
Strona głównaWiadomościPolskaKard. Nycz zachęca do szczepień przeciwko COVID-19

Kard. Nycz zachęca do szczepień przeciwko COVID-19

Metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz zachęca do szczepień przeciwko COVID–19. W komunikacie przesłanym do księży ze swojej archidiecezji zaznacza, że przy Świątyni Opatrzności Bożej, gdzie 12 września br. odbędzie się beatyfikacja działa powszechnie dostępny punkt szczepień.

Metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz podczas konferencji prasowej w Warszawie, 15 czerwca. Spotkanie dotyczyło szczegółów uroczystości beatyfikacyjnej prymasa Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Róży Czackiej. Fot. Paweł Supernak/PAP

Biuro prasowe archidiecezji warszawskiej poinformowało, że Wydział Duszpasterstwa Archidiecezji Warszawskiej rozesłał do kapłanów list, w którym zachęca do zaangażowania w promocję szczepień.

„W związku z trwającą pandemią Covid-19 i brakiem skutecznego lekarstwa Kościół Warszawski apeluje o podejmowanie akcji szczepień dla dobra całej społeczności. Przy Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie-Wilanowie, gdzie odbędzie się beatyfikacja kard. Wyszyńskiego i Matki Róży Czackiej, otwarto powszechnie dostępny punkt szczepień” – czytamy w piśmie podpisanym przez kard. Kazimierza Nycza.

Według najnowszych danych, w Polsce wykonano dotąd dokładnie 30 148 610 szczepień. W pełni zaszczepionych, czyli dwiema dawkami preparatów firm Pfizer/BioNTech, Moderna i AstraZeneca lub jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson, jest 14 004 587 osób. Dzienna liczba szczepień wyniosła 113 570.

W piątek w Lublinie minister zdrowia Adam Niedzielski zaznaczył, że w przypadku liczby chętnych do szczepień przeciw COVID–19 „potrzeby jest nowy impuls”. „Autorytet Kościoła mógłby bardzo w tym pomóc” – ocenił szef MZ.

„Przykazanie miłości mówi, aby troszczyć się o bliźnich i siebie, dlatego zachęcam Wszystkich, aby się szczepić. Słuchajmy epidemiologów, przekonujmy tych, którzy ulegają dezinformacji. Szczepmy się dla dobra wspólnego” – napisał w piątek na Twitterze prezes Polskiej Rady Ekumenicznej i zwierzchnik Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP bp Jerzy Samiec.

Magdalena Gronek/PAP

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -