niedziela, 1 sierpnia, 2021
Strona głównaPoloniaMassachusettsPolska kandydatka w wyścigu o fotel burmistrza Bostonu:

Polska kandydatka w wyścigu o fotel burmistrza Bostonu:

Annissa jest mężatką i matką czworga dzieci. Przez wiele lat pracowała jako nauczycielka. Fot. Annissa For Boston

Po objęciu władzy przez nowego prezydenta USA dotychczasowy burmistrz Bostonu Martin J. Walsh został mianowany na stanowisko sekretarza Departamentu Pracy w gabinecie Joe Bidena. W związku z tym powstał wakat – i bostończyków czekają wybory nowego gospodarza miasta.

Swoją kandydaturę zgłosiła już oficjalnie Annissa Essaibi George, obecnie radna miasta. – Boston to mój dom. Czuję się głęboko związana z tym miastem i chcę zrobić dla niego jeszcze więcej – tak w wydanym przez siebie komunikacie tłumaczy swoją chęć startowania w wyborach. – Boston potrzebuje burmistrza, który naprawdę zna to miasto i potrafi wsłuchać się w potrzeby ludzi – dodaje.

Dziadkowie Annissy byli imigrantami z Polski. Jej mama, a potem i ona, wychowywały się w Dorchester. Mimo że Annissa należy już do trzeciego pokolenia żyjącego w Ameryce, polskie tradycje są bliskie jej sercu. Jest dumna ze swych polskich korzeni oraz z przynależności do polonijnej społeczności Bostonu. To między innymi z jej inicjatywy od kilku lat z okazji Święta Konstytucji 3 Maja na maszt przed bostońskim ratuszem wciągana jest polska flaga. Annissa należy też do Polskiego Klubu w Bostonie i tradycją stało się już, że to właśnie w tym miejscu co roku świętuje swoje urodziny.

opr. JLS

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Poprzedni artykułUwaga, stypendium!
Następny artykułNowy ołtarz w sanktuarium w Salem

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -