niedziela, 21 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościPolskaKaczyński do opozycji w Sejmie: wiedziałem, że tu jest agentura Putina, ale...

Kaczyński do opozycji w Sejmie: wiedziałem, że tu jest agentura Putina, ale że tak liczna – nie

Wiedziałem, że tu jest agentura prezydenta Rosji Władimira Putina, ale że tak liczna nie – powiedział w środę w Sejmie prezes PiS Jarosław Kaczyński, reagując na wypowiedź m.in. posła Andrzeja Rozenka (PPS). „To, co Antoni Macierewicz od 12 lat robi jest po prostu kłamstwem smoleńskim” – mówił Rozenek.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński na sali plenarnej podczas posiedzenia Sejmu w Warszawie, 14 września. Fot. PAP/Marcin Obara

W środę Sejm rozpoczął posiedzenie. Na początku obrad głos zabrał poseł Andrzej Rozenek (PPS). „Pani marszałek, Wysoka Izbo, kłamstwo ma krótkie nóżki. I to, co Antoni Macierewicz od 12 lat robi jest po prostu kłamstwem smoleńskim inaczej się tego nazwać nie da” – podkreślił. „To, co robicie od 12 lat, to jest dzielenie Polaków. To jest podział, który służy wyłącznie naszym wrogom. Ten podział służy Kremlowi. Zaczęliście to robić 12 lat temu i apeluję – wreszcie skończcie, ukróćcie szaleństwo Antoniego Macierewicza, zakończcie tę farsę, przestańcie tańczyć na grobach 96 osób. Nie wolno tego robić” – mówił Rozenek, zwracając się do posłów PiS.

Według niego, „Antoni Macierewicz jest człowiekiem znanym od wielu lat”. „To on pierwszy wyłupał oczy i wykuł uszy polskiej armii likwidując WSI. Przypominam zdradziecki raport przetłumaczony na język rosyjski. Proszę tu wyjść panie Macierewicz i powiedzieć dlaczego kazał go pan przetłumaczyć na język rosyjski?” – podkreślił poseł.

Po tych słowach wyszedł na mównicę poseł PiS Piotr Król. „To, co my tu w tej chwili obserwujemy, to jest sytuacja, w której część niestety klasy politycznej obejrzała jakiś film w telewizji. I na bazie tego, że obejrzała jakiś film w telewizji uznała, że prace, które są wykonywane przez człowieka, który w PRL-u siedział w więzieniu osadzony przez między innymi sowieckie służby jest obrażany przez faceta, który jest wychowankiem Urbana. Do tego doszliśmy i to osiągnęliśmy” – mówił poseł PiS.

Jak dodał, „można oczywiście czerpać wiedzę o świecie z filmów, które nadaje jedna prywatna telewizja, która jakoś przypadkiem wyemitowała go wtedy, kiedy Ukraińcy dokonali przełomu na froncie, taka dziwna koincydencja”. „Ale, żeby wyjść tutaj i powiedzieć, że WSI to były polskie służby, które służyły Polsce, to już jest fantastyka po prostu” – powiedział Król.

Następnie głos zabrał prezes PiS Jarosław Kaczyński. „Ja bardzo krótko – wiedziałem, że tu jest agentura Putina, ale że tak liczna nie” – powiedział.

W poniedziałek w programie „Czarno na białym” w TVN24 został wyemitowany reportaż „Siła kłamstwa”, w którym przedstawiono materiały wskazujące na to, że podkomisja Antoniego Macierewicza dysponowała wynikami badań, które zaprzeczały tezie o wybuchu w skrzydle prezydenckiego samolotu Tu-154 lecącego do Smoleńska.

W przesłanym PAP oświadczeniu Podkomisji ds. Ponownego Zbadania Wypadku Lotniczego w związku z emisją programu „Czarno na białym” w TVN24 podkreślono, że „zarzuty i pseudoargumenty” przedstawione przez stację TVN są fałszywe i prezentują rosyjski punt widzenia, wprowadzając w błąd polską opinię publiczną. „Komisja wbrew kłamstwom TVN opublikowała wszystkie wyniki symulacji NIAR zgodnie z obowiązującym kontraktem ukazujące skutki rozbicia samolotu uderzającego w ziemię według założeń komisji Millera” – napisano w oświadczeniu podpisanym przez przewodniczącego Podkomisji Antoniego Macierewicza.

10 kwietnia 2010 r. w katastrofie samolotu Tu-154M, wiozącego delegację na uroczystości 70. rocznicy zbrodni katyńskiej, zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński i jego żona Maria, najwyżsi dowódcy wojska i ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski.

Edyta Roś/PAP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -