niedziela, 19 maja, 2024
Strona głównaPoloniaNowy JorkKacper Wróblewski Uczniem Roku Szkoły Polonijnej

Kacper Wróblewski Uczniem Roku Szkoły Polonijnej

Kacper Wróblewski. Fot. Archiwum szkoły

Sukces ucznia Polskiej Szkoły Dokształcającej im. Stanisława Moniuszki w Nowym Jorku w II edycji konkursu organizowanego przez londyńską Polish Academy of Social Sciences and Humanities.

Kacper Wróblewski z klasy IV został laureatem międzynarodowego konkursu w kategorii do 10 lat, mającego na celu wyróżnienie młodych ludzi ze środowisk polonijnych na całym świecie, którzy w szczególny sposób angażują się w życie polonijnych społeczności szkolnych, stając się inspiracją dla swoich kolegów i koleżanek. Uroczyste ogłoszenie wyników odbyło się podczas otwarcia II Międzynarodowego Dnia Edukacji Polonijnej, z honorowym udziałem prof. Jerzego Bralczyka oraz zespołu LOMBARD, który jest ambasadorem II Międzynarodowego Dnia Edukacji Polonijnej.

Do pierwszej dwudziestki w kategorii od 11. do 15. roku życia zakwalifikowały się również uczennice Polskiej Szkoły Dokształcającej im. Stanisława Moniuszki: Julia Przybyło z I LO i Julia Wróblewski z klasy VII. Sukces uczniów to oczywiście ogromna zasługa rodziców, ale także zasługa grona pedagogicznego, w szczególności nauczycielki klas II-V, mgr Moniki Wróblewski, mgr Sylwii Ogrodniczak, nauczycielki klas: V i VI oraz mgr Kariny Bonowicz, nauczycielki klasy I i II LO.

Gratulujemy Uczniowi Roku Szkoły Polonijnej Kacprowi Wróblewskiemu, życząc dalszych sukcesów w nauce!

Karina Bonowicz

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -