wtorek, 28 września, 2021
Strona głównaPoloniaNowy JorkJubileuszowe Tea Party

Jubileuszowe Tea Party

W malowniczych ogrodach państwa Rębiszów już po raz 10. odbyło się spotkanie przy filiżance herbaty.

Miłe chwile podczas eleganckiego poczęstunku na łonie natury. Fot. Elżbieta Popławska

Filiżanka herbaty to remedium na wszystko – tak brzmi tradycyjne powitanie w pięknym prywatnym parku u Zofii i Aleksandra Rębiszów. Pani Zofia, organizatorka jubileuszowego  spotkania w ogrodowych kuluarach w Rockland County, powitała gości szampanem i powróciła wspomnieniami do pierwszego z cyklu spotkań.   

Każda z pań przygotowała własny bukiet ze świeżo zebranych kwiatów. Fot. Elżbieta Popławska

Tak to się zaczęło…

Dziesięć lat temu z okazji 25. rocznicy ślubu państwo Rębiszowie zaprosili grono najbliższych znajomych i rodzinę na lunch do pobliskiej restauracji, a następnie na herbatę i deser do przydomowego parku. Okazało się, że herbaciane spotkanie na łonie natury było wyjątkową atrakcją. Atmosfera spotkania była tak fantastyczna, że właściciele ogrodów postanowili Tea Party organizować corocznie. Spotkania przyjmowały różne formy, były takie tylko dla pań lub spotkania rodzinne, profil spotkań się zmienił, gdy dzieci dorosły, rodziny się powiększały i miłośników pica herbaty w ogrodach państwa Rębiszów przybywało. Niepisaną tradycją jest to, że panie przybywają na spotkania w kapeluszach, a niektóre uczestniczki w koronkowych rękawiczkach dobranych do stroju. Ten ukłon w stronę czaru dawnego Hollywood jest wspaniałym antidotum na otaczającą nas rzeczywistość, gdyż współczesną modę można bez skrupułów nazwać ubraniową anarchią…

Podczas przyjęcia nie zabrakło chwili na prywatne rozmowy. Fot. Elżbieta Popławska

Herbaciane przyjęcie

W organizacji przyjęcia nie przeszkodziła nawet pandemia. Natura okazała się ucieczką od pandemicznego zamknięcia w czterech ścianach. Pola, córka państwa Rębiszów, znana florystka, projektantka wnętrz i organizatorka imprez ślubnych, postanowiła kontynuować „herbacianą tradycję” i przekonała całą najbliższą rodzinę do działania. Państwo Rębiszowie przekazali córce duży ogród tuż obok urokliwego parku, który postanowili zagospodarować wg określonego projektu. W ogrodzie Pola zasiała i pielęgnowała swoje wymarzone kwiatki, potrzebne w jej biznesie, a efekty starań można było zaobserwować na herbacianym spotkaniu w 2020 r. Natomiast tegoroczne Tea Party odbyło się w drugim tygodniu sierpnia. Jedną z atrakcji było to, że każda z uczestniczek spotkania mogła po spacerze w ogrodzie własnoręcznie zaprojektować swój bukiecik.

Od lewej panie: Ludmiła, Zofia i Julia pozują w kapeluszach. Fot. Elżbieta Popławska

Podczas spotkania przy filiżance czarnej herbaty reporterka„Białego Orła” przedstawiła zebranym ciekawe informacje o rodzajach i właściwościach herbat. Miłym zwyczajem, wprowadzonym 5 lat temu, jest nominacja przezorganizatorkę osoby odpowiedzialnej za serwowanie gościom herbaty. Tę wyjątkową funkcję w 2021 pełniła zawsze uśmiechnięta pani Ludmiła, która systematycznie wzbogaca spotkania pod względem wizualnym – w ubiegłym roku poprzez koronkowe rękawiczki dla pań, w tym oryginalny hiszpański kapelusz. Pani Ludmiła jest też doskonałą rozmówczynią. Stałym punktem programu jest wystąpienie Julii Vrzesinsky, corocznej uczestniczki, która nie tylko zabawia gości wyjątkowym humorem, ale pisze okolicznościowe humorystyczne wierszyki – tegoroczny również został nagrodzony dużymi brawami.

Elżbieta Popławska

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -