wtorek, 28 września, 2021

Bezpieczni w sieci

Seniorzy z Rockaway kontynuują poznawanie tajników internetu.

Seniorzy z Rockaway zaliczyli wszystkie etapy programu i otrzymali dyplomy ukończenia programu edukacyjnego „Be Internet Awesome” stworzonego przez Google. Fot. M. Wróblewski

Studenci z Heritage Adult Center na Rockaway Beach są dowodem na to, że na naukę nigdy nie jest za późno. Grupa seniorów przed pandemią rozpoczęła lekcje technologii w języku polskim, które musiały się zakończyć w marcu ubiegłego roku. Pandemia w sposób brutalny ucięła możliwość edukacji stacjonarnej, wspólnego spędzania czasu i zasiała ziarno niepokoju. Jednak seniorzy z Heritage Adult Care nie poddali się ani na chwilę! Wrócili do nauki języka angielskiego i technologii i tym samym ukończyli rozpoczęty przed pandemią program.

„Be internet Awesome” to wieloaspektowy program, stworzony przez Google, który uczy, jak bezpiecznie korzystać z internetu, jak być czujnym, mądrym, ale i uprzejmym online. Seniorzy uczyli się, jak być przygotowanym na podejmowanie mądrych decyzji w sieci. Dzięki „Be Internet Awesome” nauczyli się podstaw funkcjonowania w wirtualnej rzeczywistości i cyfrowego bezpieczeństwa, dzięki czemu bez obaw sami mogą odkrywać świat online.

Zajęcia dotyczyły jednak nie tylko tematu bezpieczeństwa w internecie, ale również życzliwości. Internet to potężne narzędzie, który można wykorzystać do szerzenia pozytywnego przekazu, ale i hejtu. Teraz użytkownicy mogą już sami podążać cyfrową drogą, stosując koncepcję „traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany”.

Studenci zaliczyli wszystkie etapy programu i otrzymali dyplomy ukończenia programu edukacyjnego „Be Internet Awesome” stworzonego przez Google. Teraz czas na naukę obsługi programu Zoom, który okazał się bezcenny w czasie pandemii i był dla niektórych jedyną możliwością spotkań z bliskimi czy znajomymi. Godne podziwu jest to, że seniorzy wciąż mają chęć poznawania nowych rzeczy i że czynią to z taką wytrwałością!

Monika Wróblewski

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Poprzedni artykułJubileuszowe Tea Party
Następny artykułŚwięto Żołnierza w Bostonie

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -