czwartek, 13 czerwca, 2024
Strona głównaPoloniaFlorydaJubileuszowe koncerty Andrzeja Cierniewskiego na Florydzie

Jubileuszowe koncerty Andrzeja Cierniewskiego na Florydzie

Andrzej Cierniewski to polski wokalista, autor tekstów i piosenek, wykonawca muzyki country. Koncertował w Polsce i w Stanach Zjednoczonych, współpracował ze Stanem Borysem oraz Krzysztofem Klenczonem. Po dwudziestoletniej przerwie w karierze muzycznej, w czasie której wiódł zwyczajne, emigranckie życie w USA, wrócił na scenę i od dwóch dekad znów swoimi występami i utworami cieszy publiczność. Jego charakterystyczny, ciepły głos, ale również piękne, zaangażowane i bliskie życiu teksty stoją za tym, że wciąż po wielu latach jest on rozpoznawalnym i posiadającym wierną publikę artystą.

Publiczność dopisała także podczas czterech jubileuszowych koncertów, które miały miejsce w listopadzie na Florydzie. W sobotę, 5 listopada, artysta porwał do wspólnej zabawy i śpiewania widownię zgromadzoną na Polance klubu Polonia Society Of Korona, Inc., dzień wcześniej miał miejsce koncert w Polskim Klubie w Hudson, natomiast tydzień później, w sobotę, 12 listopada zaśpiewał w Polskim Centrum w Clearwater, a w niedzielę wystąpił w Amerykańsko-Polskim Klubie „Sobieski” w Greenacres. We wszystkich tych miejscach fani mogli usłyszeć największe przeboje Andrzeja Cierniewskiego, takie jak „Dwie morgi słońca”, „Dilajla”, „Słodka Karolina” czy „Jedna mała łza”. Artyście towarzyszyli: Bartek Zieliński – syn Andrzeja Zielińskiego, twórcy Skaldów, oraz Agnieszka Topolska (Agnieszka Topolska Production).

WEM
Fot. Polonia Society Of Korona, Inc.

12 listopada odbył się koncert Andrzeja Cierniewskiego w Polskim Centrum w Clearwater. Fot. Wojciech Wagner
13 listopada Andrzej Cierniewski i artyści z Chicago wystąpili w Amerykańsko-Polskim Klubie „Sobieski” w Greenacres. Fot. Archiwum Klubu „Sobieski”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -