poniedziałek, 17 czerwca, 2024
Strona głównaPoloniaConnecticutJubileusz 40-lecia istnienia programu radiowego Voice of Poland

Jubileusz 40-lecia istnienia programu radiowego Voice of Poland

Program radiowy Voice of Poland służy Polonii w Connecticut już od czterech dekad. Od pierwszej audycji, nadanej w 1983 roku, dostarcza słuchaczom ciekawych informacji, głównie dotyczących pozytywnych wydarzeń w Polsce, tego, co dzieje się w polskiej kulturze czy świecie polskiej muzyki. Ten format zdecydowanie przypadł do gustu słuchaczom, a nawet kolejnemu ich pokoleniu.

Teresa Borowska od 40 lat prowadzi program radiowy Voice of Poland. Fot. Facebook

Mam bardzo dużo stałych słuchaczy, dla których ta audycja stanowi już wręcz nieodłączną część niedzieli. Polonia cały czas słucha radia! Teraz słucha nas już kolejne pokolenie, które wychowało się na radiu, którego słuchali ich rodzice – mówi Teresa Borowska, założycielka i prowadząca program Voice of Poland już od czterech dekad.

Bardzo cieszą mnie komentarze od słuchaczy. Czuję wielką satysfakcję, kiedy po audycji ludzie dzwonią, dopytują o jakieś kwestie, o których była mowa na antenie, pytają, czy temat będzie kontynuowany – to dla mnie najlepszy dowód na to, że radio wciąż jest potrzebne. To nadaje sens temu, co robię – mówi pani Teresa.

Tak zacny jubileusz godny jest uczczenia. I to się stanie już w niedzielę, 7 kwietnia, kiedy to w Crystal Ballroom w New Britain odbędzie się bankiet z okazji jubileuszu radia Voice of Poland. Podczas bankietu o oprawę muzyczną zadba zespół Rhythm Band. Bilety można nabyć za 75 dolarów.

Trzy tygodnie później, w niedzielę 28 kwietnia, w Founders Hall na Central Connecticut State University w New Britain odbędzie się Koncert Przyjaciół Radia. Wydarzenie to również wpisze się w celebrację jubileuszu 40-lecia programu radiowego Voice of Poland. Podczas koncertu wystąpią skrzypaczka Veronica Schreiber oraz pianista Mohamed Shams. Wstęp na koncert jest wolny, natomiast mile widziane są donacje na radio dowolnej wysokości.

Więcej informacji, zarówno o samym programie radiowym, jak i o obu wydarzeniach, można uzyskać u Teresy Borowskiej pod numerem tel. 860-229-6470.

JLS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -