poniedziałek, 17 czerwca, 2024
Strona głównaPoloniaNowy JorkJubileusz 15-lecia nowojorskiego klubu biegaczy POLSKA Running Team

Jubileusz 15-lecia nowojorskiego klubu biegaczy POLSKA Running Team

Biegowy klub POLSKA Running Team został założony w 2007 roku w Nowym Jorku, aby promować i wspierać polskich biegaczy i sportowców zarówno w Nowym Jorku, jak i poza jego obszarem. W tym roku klub obchodzi 15-lecie istnienia. Z tej okazji postanowiono zorganizować festiwal biegowy, który odbył się w niedzielę, 21 sierpnia, na terenie parku stanowego Rockland Lake State Park.

Jubileusz 15-lecia klubu POLSKA Running Team postanowiono uczcić, organizując festiwal biegowy. Wzięło w nim udział 75 biegaczy i 13 dzieci

Do rywalizacji na trzech dystansach – jubileuszowym 15K, 10K i 5K – przystąpiło w sumie 75 biegaczy. Odbył się też bieg dla najmłodszych na 400 m, w którym wystartowało 13 dzieci. Osoby, które nie czuły się na siłach lub nie miały ochoty biegać, a chciały się przyłączyć do świętowania jubileuszu klubu na sportowo, mogły wziąć udział w chodzie na 5K.

Zwycięzcy biegu na „jubileuszowym” dystansie 15K (od lewej): Paweł Myśliwiec (2. miejsce), Pablo Hernandez Garrido (1. miejsce) i Mateusz Patrowski (3. miejsce)

W jubileuszowym dystansie – na 15 kilometrów – wśród pań najszybsze okazały się: Caroline Cobb, Susan Moore i Magdalena Byra, natomiast wśród mężczyzn najszybciej na metę przybyli: Pablo Hernandez Garrido, Paweł Myśliwiec oraz Mateusz Patrowski.

Gościem honorowym biegowego festiwalu był Krzysztof Wasielewski – jeden z trzech współzałożycieli POLSKA Running Team, który na tę okazję przyleciał z Polski. Wziął też udział w biegu, pokonując dystans 10 km.

Współzałożyciel klubu POLSKA Running Team Krzysztof Wasielewski otrzymał z rąk Pawła Myśliwca pamiątkową tabliczkę

Po biegach odbyło się wręczenie nagród dla zwycięzców w poszczególnych kategoriach. Ponadto wszyscy uczestnicy festiwalu biegowego otrzymali pamiątkowe medale oraz koszulki. Krzysztofowi Wasielewskiemu, jako jednemu z założycieli klubu, wręczono pamiątkową jubileuszową tabliczkę.

Po części sportowej członkowie klubu oraz jego sympatycy kontynuowali świętowanie podczas pikniku. Był tort w biało-czerwonych barwach i symboliczna lampka szampana z okazji 15-lecia klubu. Odbyła się też loteria fantowa, z której dochód przeznaczony zostanie na wsparcie finansowe Alka – chłopaka z Polski, który mimo że porusza się na wózku inwalidzkim, zamierza wystartować w tym roku w maratonie nowojorskim, spełniając swoje marzenia o uczestnictwie w największym maratonie świata. Rozlosowano też wśród członków klubu cztery pakiety startowe na tegoroczny nowojorski maraton.

Więcej informacji o klubie i jego działalności można znaleźć na profilu facebookowym Polska Running Team.

JLS
Fot. facebook.com/PolskaRunningTeam

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -