niedziela, 25 lutego, 2024
Strona głównaPoloniaMassachusettsJohn Vieau po raz trzeci burmistrzem Chicopee

John Vieau po raz trzeci burmistrzem Chicopee

Dotychczasowy burmistrz Chicopee John Vieau zwyciężył w listopadowych wyborach, pokonując zdecydowanie swoją rywalkę Delmarinę Lopez. Będzie zatem pełnił tę funkcję trzecią kadencję z rzędu.

John Vieau pełni funkcję burmistrza Chicopee od 2019 roku. Fot. Mayor of Chicopee

Vieau został po raz pierwszy wybrany na burmistrza Chicopee w 2019 roku, a wcześniej przez 16 lat był radnym miejskim. Przed wyborami podkreślał, że wierzy, że miasto rozwija się w pozytywnym kierunku i zapewniał, że jego celem będzie dalsze uczynienie Chicopee dobrym miejscem do życia dla nowych i obecnych mieszkańców.

Tradycją jest, że w Chicopee dwa razy w roku – w marcu, z okazji Dnia św. Józefa i w październiku – Miesiącu Dziedzictwa Polskiego w USA, w którym przypada także Dzień Pułaskiego – na maszt przed ratuszem wciągana jest polska flaga. Biorący udział w tych uroczystościach burmistrz Vieau niejednokrotnie podkreślał dumę ze swoich polskich korzeni oraz to, że docenia rolę, jaką Polacy odegrali w historii Ameryki oraz w rozwoju lokalnej społeczności.

Co ciekawe, jego poprzednik w fotelu burmistrza Richard Kos również szczycił się polskim pochodzeniem. Kos był siedmiokrotnie wybierany na burmistrza Chicopee, pełnił tę funkcję w latach 1997-2004 oraz 2013-2019, kiedy to postanowił nie ubiegać się o reelekcję.

JLS

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -