sobota, 18 maja, 2024

Jasełka w Webster

W niedzielę, 7 stycznia, zgromadzeni w Bazylice św. Józefa w Webster jeszcze raz mogli przeżyć ciszę betlejemskiej nocy i radość z narodzin Jezusa. Wszystko to dzięki uczniom Polskiej Szkoły Sobotniej im. Marii Konopnickiej w Webster, którzy wcielili się w postacie biblijne, wystawiając jasełka.

Całość przedstawienia, pokazująca sceny z betlejemskiej stajenki, takie jak przybycie pasterzy i mędrców, przeplatana była kolędami i pastorałkami. Przedstawienie wywarło duże wrażenie na oglądających, a kolęda „Mario, czy ty wiesz?” wzruszyła wiele osób do łez. Na zakończenie młodzi artyści otrzymali ogromne brawa i datki pieniężne, które przeznaczone zostaną na poczęstunek i zabawę dla dzieci w najbliższym czasie.

Składam ogromne podziękowania rodzicom, nauczycielkom, organistce i muzykom za wiele tygodni pracy nad przedstawieniem, serce włożone w przygotowanie małych aktorów, dekoracji, strojów i oprawy, zaś dzieciom dziękuję za świetne przedstawienie jasełek, trud włożony w przygotowania, wytrwałość na próbach i radość, jaką sprawiły wszystkim oglądającym – podsumowuje Bożena Jaroszewska, dyrektor Polskiej Szkoły w Webster.

opr. JS
Fot Halina Głowacka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -