poniedziałek, 15 kwietnia, 2024
Strona głównaPoloniaNew JerseyJasełka w Akademii Języka Polskiego w Manchester

Jasełka w Akademii Języka Polskiego w Manchester

15 grudnia w Akademii Języka Polskiego w Manchester odbyły się jasełka. Z tej okazji szkolna kafeteria zamieniła się w Betlejem. Tradycyjnie na scenie pojawiła się szopka, słoma i mały Jezus w żłobku, a to wszystko na tle nieba z napisem „Heaven”.

Uczniowie doskonale znali swoje role. Po przeczytaniu Ewangelii młodsi przypomnieli słowami wierszy o narodzeniu Jezusa, a młodzież przybliżyła polskie tradycje związane z Bożym Narodzeniem. Przez cale jasełka słychać było śpiew kolęd w wykonaniu dzieci i rodziców i przy akompaniamencie pani Agaty. Podniosłą chwilą było podzielenie się opłatkiem i składanie sobie świątecznych życzeń. Rodzice doskonale się spisali, jeśli chodzi o przygotowanie Wigilii. Każdy mógł skosztować pierogów, kapusty, smażonej ryby i popić to czerwonym barszczem, były też desery.

Na dzieci czekało wiele niespodzianek. Pierwsza z nich to ubieranie choinki przez najmłodsze dzieci. Drzewko przy dźwiękach kolęd zapełniło się bombkami i ozdobami.

Przy pięknie ubranej choince odbył się koncert kolęd. Uczniowie grali na pianinie i na skrzypcach. Zuzia, Maya, Hania i Isabella sprawiły, że ten wieczór nabrał wyjątkowego nastroju. Kolędowanie usłyszał też Mikołaj i przyniósł wszystkim uczniom prezenty!

Ela Wszędyrówna
opr. JS
Fot. Archiwum szkoły

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -