niedziela, 16 maja, 2021
Strona głównaDziałyLifestyleJak udekorować dom na Wielkanoc?

Jak udekorować dom na Wielkanoc?

Kolejne domowe święta z racji ograniczeń w wyjazdach skłaniają do troski o miłą atmosferę, której cząstkę buduje wystrój wnętrza. Dekoracji typu koszyk pisanek, zielona rzeżucha bądź młodziutkie zboże, a w nim baranek, nikomu nie trzeba przedstawiać, bo są powszechne. Warto sięgnąć do innych inspiracji, urozmaicających wygląd domu.

Fot. Archiwum WEM

Na ile możemy sobie pozwolić w artystycznych poczynaniach zależy nie tylko od uzdolnienia, ale też czasu i zasobu materiałów. Warto wykorzystać elementy już posiadane, naturalne, tanie. Pamiętajmy też o możliwości ozdobienia stołu czy parapetu rozkwitającymi hiacyntami, prymulkami czy żonkilami w malutkich doniczkach.

Serwetki a la zając

Serwety stołowe można składać na wiele sposobów, tym razem mile widziane są długie uszka. Do wykonania zajączka potrzebna jest serwetka o boku długości 45-50 cm. Przy mniejszej zdarzają się trudności. Można sięgnąć zarówno po serwetkę papierową, jak i materiałową. Lepiej by była gładka, bez żadnych wzorów. Instruktaż składania takiej łatwo znaleźć na stronach internetowych.

Pisanki pełne emocji

Kto chce odejść od ludowych szlaczków na pisankach, może dla odmiany przygotować – jako dekorację jajka – buźki, w różnych nastrojach i z gadżetami. Wystarczą jajka w naturalnych, niebarwionych skorupkach, czarny flamaster i odrobina wyobraźni. W kilka minut da się narysować oczy, uśmiech i różne dodatkowe elementy: wąsik, okularki, królicze ząbki. Mogą to być zabawne podobizny domowników czy gości, o ile ci akceptują żarty.

Gniazdo z jajkami

Giętkie patyczki i źdźbła traw mogą posłużyć za materiał na gniazdo, w którym ułożymy jajka. Na tle szarego czy brązowego gniazda kolorowe pisanki pięknie się eksponują. Jeśli mamy w domu od jakichś dekoracji kolorowe piórko lub na dworze znajdziemy naturalne, to warto je tam dołożyć.

Zawieszki na gałęzi

Grube kawałki gałęzi można przytwierdzić do ściany i zawiesić na nich zajączki, wydmuszki czy pstrokate ptaszki. Inna opcja – cienkie gałązki osadzone w wazonie przystrajamy w taki sam sposób, czyli poprzez dodanie różnych zawieszek.

Halina Kossak

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -