wtorek, 3 sierpnia, 2021
Strona głównaDziałyLifestyleJak udekorować dom na Wielkanoc?

Jak udekorować dom na Wielkanoc?

Kolejne domowe święta z racji ograniczeń w wyjazdach skłaniają do troski o miłą atmosferę, której cząstkę buduje wystrój wnętrza. Dekoracji typu koszyk pisanek, zielona rzeżucha bądź młodziutkie zboże, a w nim baranek, nikomu nie trzeba przedstawiać, bo są powszechne. Warto sięgnąć do innych inspiracji, urozmaicających wygląd domu.

Dzięki dekoracjom można poczuć świąteczny klimat. Fot. Archiwum WEM

Na ile możemy sobie pozwolić w artystycznych poczynaniach zależy nie tylko od uzdolnienia, ale też czasu i zasobu materiałów. Warto wykorzystać elementy już posiadane, naturalne, tanie. Pamiętajmy też o możliwości ozdobienia stołu czy parapetu rozkwitającymi hiacyntami, prymulkami czy żonkilami w malutkich doniczkach.

Serwetki a la zając

Serwety stołowe można składać na wiele sposobów, tym razem mile widziane są długie uszka. Do wykonania zajączka potrzebna jest serwetka o boku długości 45-50 cm. Przy mniejszej zdarzają się trudności. Można sięgnąć zarówno po serwetkę papierową, jak i materiałową. Lepiej by była gładka, bez żadnych wzorów. Instruktaż składania takiej łatwo znaleźć na stronach internetowych.

Pisanki pełne emocji

Kto chce odejść od ludowych szlaczków na pisankach, może dla odmiany przygotować – jako dekorację jajka – buźki, w różnych nastrojach i z gadżetami. Wystarczą jajka w naturalnych, niebarwionych skorupkach, czarny flamaster i odrobina wyobraźni. W kilka minut da się narysować oczy, uśmiech i różne dodatkowe elementy: wąsik, okularki, królicze ząbki. Mogą to być zabawne podobizny domowników czy gości, o ile ci akceptują żarty.

Gniazdo z jajkami

Giętkie patyczki i źdźbła traw mogą posłużyć za materiał na gniazdo, w którym ułożymy jajka. Na tle szarego czy brązowego gniazda kolorowe pisanki pięknie się eksponują. Jeśli mamy w domu od jakichś dekoracji kolorowe piórko lub na dworze znajdziemy naturalne, to warto je tam dołożyć.

Zawieszki na gałęzi

Grube kawałki gałęzi można przytwierdzić do ściany i zawiesić na nich zajączki, wydmuszki czy pstrokate ptaszki. Inna opcja – cienkie gałązki osadzone w wazonie przystrajamy w taki sam sposób, czyli poprzez dodanie różnych zawieszek.

Halina Kossak

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -