sobota, 18 maja, 2024
Strona głównaDziałyHistoriaIPN szuka „Ambasadorów Polskiej Historii”

IPN szuka „Ambasadorów Polskiej Historii”

Instytut Pamięci Narodowej przyjmuje zgłoszenia do nagrody „Ambasador Polskiej Historii”. Jest ona przeznaczona dla osób i organizacji spoza Polski.

Zgłoszenia można przesyłać do 30 kwietnia 2024 r. Fot. IPN

Nagroda „Ambasador Polskiej Historii” ustanowiona przez prezesa IPN i przyznawana przez Instytut Pamięci Narodowej honoruje osoby oraz instytucje szczególnie zasłużone dla upamiętniania historii narodu polskiego oraz wspierające Instytut w realizacji jego ustawowej misji. Nagroda „Ambasador Polskiej Historii” stanowi kontynuację wcześniej przyznawanej od 2015 do 2022 roku nagrody „Świadek Historii” dla osób i organizacji spoza Polski.

Instytut Pamięci Narodowej zachęca do zgłaszania kandydatów spoza Polski, którzy w szczególny sposób zaangażowani są w pielęgnowanie polskiej pamięci historycznej. Wnioskować można o uhonorowanie zarówno żyjących, jak i zmarłych osób. Wniosek o przyznanie nagrody powinien zawierać informacje o kandydacie, uzasadnienie przyznania nagrody oraz kopie dokumentów potwierdzających zasługi kandydata. Opis zasług kandydata powinien liczyć maksymalnie do trzech stron i uwzględniać aktywności mające na celu pielęgnowanie pamięci historycznej o Polsce i Polakach poza granicami kraju oraz wspierające IPN w realizacji działalności w obszarach: edukacyjnym, naukowym i wydawniczym. Przykładem takiej działalności jest gromadzenie pamiątek związanych z polską historią, poszukiwanie, zbieranie i archiwizowanie dokumentów jej dotyczących, opieka nad cmentarzami, pomnikami, czy też projekty popularyzujące dzieje najnowsze Polski.

Zgłoszenia elektroniczne należy przesłać na adres: ambasador.historii@ipn.gov.pl, zaś pisemne zgłoszenia należy przesłać pocztą na adres Instytutu Pamięci Narodowej (Instytut Pamięci Narodowej – Biuro Edukacji Narodowej, ul. Janusza Kurtyki 1, 02-676 Warszawa z dopiskiem „Ambasador Polskiej Historii”) do 30 kwietnia 2024 roku – decyduje data stempla pocztowego.

Szczegółowe informacje na temat nagrody oraz regulamin konkursu można znaleźć na stronie internetowej IPN pod adresem: https://ipn.gov.pl/pl/aktualnosci/199186,Ambasador-Polskiej-Historii-nagroda-IPN-dla-osob-i-organizacji-spoza-Polski.html

WEM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -