czwartek, 8 czerwca, 2023
Strona głównaPoloniaMassachusettsInstytut Sztuki, Nauki i Prawa im. Mikołaja Kopernika w Nowej Anglii uczcił...

Instytut Sztuki, Nauki i Prawa im. Mikołaja Kopernika w Nowej Anglii uczcił 550. rocznicę urodzin swojego patrona

16 lutego zarząd, doradcy i goście Instytutu Sztuki, Nauki i Prawa im. Mikołaja Kopernika w Nowej Anglii – łącznie ponad pięćdziesięciu osób – obchodzili uroczyście 550. rocznicę urodzin Mikołaja Kopernika.

Spotkanie odbyło się w siedzibie Cambridge Innovation Center (CIC). Po słowie wstępnym przygotowanym przez głównego organizatora programu dr. Piotra Pieroga i krótkich uwagach wprowadzających przedstawionych przez dyrektor wykonawczą Instytutu Kopernika dr Małgorzatę Chalupowski, prezentację wygłosili Stefan Cichowski, student astrofizyki na Boston University i dr Anna Barnacka, CEO MindMics, Inc.

Instytut Sztuki, Nauki i Prawa im. Mikołaja Kopernika w Nowej Anglii jest niezależną organizacją pożytku publicznego, której misja polega na propagowaniu współpracy pomiędzy instytucjami akademickimi, rządowymi, gospodarczymi i centrami sztuki w Polsce i w Stanach Zjednoczonych, a także innych krajach świata. Założycielami Instytutu są Polacy, Amerykanie polskiego pochodzenia oraz osoby zainteresowane polską kulturą i dziedzictwem o znaczących osiągnięciach zawodowych, naukowych i kulturalno-społecznych.

Więcej informacji o instytucie można znaleźć na stronie: www.copernicusinstitute.org. Osoby zainteresowane nawiązaniem współpracy mogą kontaktować się z dr Małgorzatą Chalupowski – dyrektor wykonawczą: 978-317-6978 lub mgr Elżbietą Pitman – wiceprezes: 781-985-2160.

Elżbieta Pitman
opr. WEM
Fot. Elżbieta Pitman

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -