piątek, 1 grudnia, 2023
Strona głównaUSANew JerseyImigranci zamieszkają na… lotnisku?

Imigranci zamieszkają na… lotnisku?

Administracja Bidena chce przesiedlić część migrantów z Nowego Jorku do Atlantic City w New Jersey. Przeciwko projektowi protestuje gubernator stanu i włodarze miasta.

Lokalni politycy i mieszkańcy protestują przeciwko wskazaniu lotniska w Atlantic City jako jednego z miejsc zakwaterowania imigrantów z Nowego Jorku. Na zdj. konferencja prasowa w tej sprawie zwołana 1 września. Fot. Atlantic County Government

Gubernator Phil Murphy przekazał 31 sierpnia, że New Jersey nie ma środków, aby przyjąć migrantów z Nowego Jorku, zgodnie z planem administracji Bidena.

Komentarz demokratycznego gubernatora, który kiedyś zapowiedział, że pod jego rządami New Jersey stanie się „sanktuarium” dla imigrantów, jest odpowiedzią na plany administracji prezydenta Bidena, zakładające relokację migrantów z Nowego Jorku na międzynarodowe lotnisko w Atlantic City. Lokalizacja jest jedną z 11 placówek federalnych, które znalazły się na liście przygotowanej przez prezydenckich urzędników, przekazanej do biura burmistrza Nowego Jorku.

Projektowi sprzeciwili się też włodarze Atlantic City. Jak zaznaczyli na konferencji prasowej w piątek 1 września w Fireman’s Memorial Plaza, region nie jest przygotowany do obsługi migrantów w zakresie zakwaterowania na międzynarodowym lotnisku. Mieliby oni trafić do portu lotniczego w Egg Harbor Township.

Jak stwierdzili urzędnicy, okolica nie zapewnia wystarczających usług socjalnych, zakwaterowanie na samym lotnisku może stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa.

AM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -