poniedziałek, 17 czerwca, 2024
Strona głównaUSANew JerseyIle New Jersey zarobiło na konopiach?

Ile New Jersey zarobiło na konopiach?

Ponad 4.6 miliona dolarów – właśnie tyle New Jersey zebrało z dochodów podatkowych w ciągu zaledwie 10 pierwszych tygodni legalnej sprzedaży marihuany na terenie stanu. Jak wynika z danych udostępnionych przez New Jersey Cannabis Regulatory Commission i stanowy departament skarbu, w okresie od 21 kwietnia do 30 czerwca, czyli do końca drugiego kwartału fiskalnego, odnotowano prawie 79.7 miliona dolarów całkowitej sprzedaży rekreacyjnej marihuany.

Rynek medycznej i rekreacyjnej marihuany dynamicznie się rozwija w stanie New Jersey. Fot. Archiwum WEM

W tym samym kwartale sprzedano medyczną marihuanę o wartości ponad 59.2 miliona dolarów. Jak zaznaczył w oświadczeniu dyrektor wykonawczy CRC Jeff Brown, rynek konopny w stanie poprawia się. Działa tak, jak spodziewali się specjaliści, biorąc pod uwagę obecną liczbę przychodni, rozproszenie lokalizacji i wysokie ceny. Ponieważ coraz więcej firm zajmujących się konopiami indyjskimi pojawia się w internecie, konsumenci nie będą musieli podróżować tak daleko, aby dokonać zakupów, a ceny spadną wraz ze wzrostem konkurencji.

W New Jersey działa 18 punktów z medyczną marihuaną, które mają licencję na sprzedaż marihuany klientom rekreacyjnym, z dodatkową lokalizacją – Ascend w Montclair – zatwierdzoną przez stan, ale czekającą na lokalną licencję.

WEM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -