czwartek, 26 maja, 2022
Strona głównaPoloniaNew JerseyII Polski Festiwal w Linden

II Polski Festiwal w Linden

W sobotę, 18 września, odbył się II Polski Festiwal zorganizowany przez władze miasta by celebrować wkład, jaki w historię i w rozwój tego miasta wniosła i nadal wnosi Polonia.

Festiwal rozpoczął się od krótkich przemówień, które wygłosili burmistrz Linden Derek Armstead i konsul generalny RP w Nowym Jorku Adrian Kubicki. Następnie ceremonialnie odsłonięto oznaczenie z napisem Pulaski Way, którą to nazwę nadano dotychczasowej Wood Avenue.

Program festiwalu był bardzo zróżnicowany. W godzinach popołudniowych na scenie w Raymond Wood Bauer Promenade wystąpiły dzieci z Polskiej Szkoły im. Karola Wojtyły w Linden, które zaprezentowały przygotowany wcześniej program artystyczny, a także zespół ZOR i górale z Koła Jana Sabały. Pomiędzy występami można było potańczyć do muzyki, odbył się też konkurs jedzenia pączków na czas.

Druga scena znajdowała się przed ratuszem i tam koncerty zagrały polskie zespoły: SOVA, Dzieci PRL-u, a także Adam Chrola i Karina Kari. Program kabaretowy zaprezentował dziennikarz Janusz Szlechta.

Podczas festiwalu celebrującego polskie dziedzictwo oczywiście nie mogło zabraknąć pysznych potraw kuchni polskiej, która jest znana – i lubiana! – na całym świecie. Można było także kupić polskie pamiątki i biało-czerwone gadżety. Swoje stanowiska miały lokalne sklepy: Syrena Polish Deli, Żabka Deli i Dymski Pierogies, a także Polska Szkoła i Metro Liqours.

JLS
Fot. Mary Bielski/City of Linden/Facebook.com

spot_img

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -