środa, 7 czerwca, 2023
Strona głównaDziałyKulturaII edycja konkursu recytatorskiego „Słowem – Polska”

II edycja konkursu recytatorskiego „Słowem – Polska”

Kancelaria Prezydenta RP ogłasza II edycję konkursu recytatorskiego „Słowem – Polska” skierowanego do uczniów szkół polonijnych i polskich za granicą. O statuetkę małżonki prezydenta RP mogą ubiegać się młodzi rodacy, uczący się języka polskiego w placówkach funkcjonujących w systemach oświaty innych państw.

Konkurs swoim patronatem objęła małżonka prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda. Fot. KPRP

Serdecznie zapraszam uczniów szkół polonijnych i polskich poza granicami kraju do udziału w tym projekcie, który ma za zadanie wzmocnić poczucie tożsamości narodowej wśród polskich dzieci i młodzieży poprzez pielęgnowanie mowy polskiej oraz obcowanie z polską literaturą – mówi Agata Kornhauser-Duda w nagraniu skierowanym do Polonii.

Celem konkursu jest upowszechnianie kultury żywego słowa wśród przyszłych „ambasadorów polskości” oraz kształtowanie w nich wrażliwości na piękno języka polskiego, a tym samym wzmacnianie poczucia tożsamości narodowej wśród Polonii i Polaków za granicą. Talenty recytatorskie w formie nagrań wideo mogą prezentować dzieci i młodzież w trzech grupach wiekowych: 7-9 lat, 10-13 lat i 14-19 lat.

Konkurs odbędzie się w terminie grudzień 2021 – czerwiec 2022 r. W tym czasie przewidziano cztery etapy eliminacji: szkolny, krajowy i kontynentalny, w których uczestnicy będą mieli za zadanie recytację trzech różnych utworów poetyckich wybranych autorów: Adama Asnyka, Władysława Bełzy, Marii Konopnickiej i Bolesława Leśmiana.

Ostatnim etapem będzie rozstrzygnięcie konkursu polegające na wyłonieniu finalistów i laureatów z każdej kategorii wiekowej.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -