czwartek, 28 października, 2021
Strona głównaPoloniaNowy JorkIgnacy Paderewski Tribute Gala

Ignacy Paderewski Tribute Gala

Ignacy Paderewski Tribute Gala to wydarzenie organizowane dla upamiętnienia przypadającej w tym roku 80. rocznicy śmierci wielkiego Polaka Ignacego Jana Paderewskiego, który w 1941 r. zmarł w nowojorskim hotelu Buckingham na Manhattanie (dzisiejszy The Quin Central Park by Hilton Club).

Gala koncertowa odbędzie się 21 października br. w Town Hall – w pięknym, historycznym teatrze na Manhattanie (123 West 43rd Street, pomiędzy 6 Avenue i Broadway, Midtown Manhattan). Wydarzenie organizowane jest pod patronatem Instytutu Dziedzictw Myśli Narodowej im. R. Dmowskiego i I. Paderewskiego, Kongresu Polonii Amerykańskiej oddziału w Waszyngtonie, Konsulatu Generalnego RP w Nowym Jorku oraz Instytutu Kultury Polskiej w Nowym Jorku, we współpracy z wieloma organizacjami polonijnymi. Gala upamiętni 80. rocznicę śmierci wybitnego Polaka, który poświęcił życie i większość swojej fortuny dla dobra Polski. Gościem honorowym będzie Coleen Jan Paderewski, inicjatorka Festiwalu Muzyki Paderewskiego oraz autorka książki „Paderewski His Journey Home”.

Gwiazdą wieczoru będzie MaryAnn McCormick – mezzosopranistka, solistka Metropolitan Opera, która występowała w większości renomowanych teatrów operowych na świecie. Na scenie Metropolitan Opera ma na swoim koncie ponad 140 spektakli, między innymi role w Walkirii, Don Carlo, Carmen, Traviacie, Czarodziejskim flecie, L’Enfant et Les Sortilèges, Rigoletto oraz The Ghosts of Versailles. W sezonie 2015 wystąpiła w Metropolitan Opera w roli Giovanny w Ernani Verdiego pod dyrekcją Jamesa Levine’a z Placido Domingo w roli Carlo. W Stanach Zjednoczonych występowała z Lyric Opera of Chicago, Opera Theatre of St. Louis, Opera Santa Fe, Opera Colorado, Opera Ireland i Boston Lyric Opera.

Oprócz MaryAnn McCormick w koncercie udział wezmą jeszcze inni znakomici artyści, laureaci wielu prestiżowych konkursów muzycznych, m.in. Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. F. Chopina w Warszawie (rosyjski pianista Alexander Kobrin), Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. H. Wieniawskiego w Poznaniu i X Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego w Indianapolis, konkursu w Singapurze, Tajwanie i Japonii (tajwańsko-amerykański skrzypek Richard Lin), laureat Kościuszko Foundation Chopin Piano Competition i Jacob Flier Competition (Takeshi Nagayasu z Japonii) oraz Magdalena Stern – Baczewska pianistka, profesor muzyki i dyrektor Music Performance Program na Uniwersytecie Columbia, a także laureatka nagrody Ministra Kultury RP za wybitne osiągnięcia w promowaniu kultury polskiej za granicą.

Podczas gali zaprezentuje się również Kenneth Merrill, amerykański pianista i dyrygent, wykładowca na wydziale wokalnym Juilliard School w Nowym Jorku. W swoim dorobku artystycznym ma współpracę z takimi artystami jak Gérard Souzay, Anna Moffo, John Aler, Anthony Dean Griffey, Charlotte Hellekant, Jennifer Aylmer, Randall Scarlata, Faith Esham, Ruth Golden, Jeanette Thompson i William Ferguson. Jako dyrygent operowy ostatnio poprowadził Don Giovanniego Mozarta z Nevada Opera i dyrygował Giulio Cesare Handla z Maryland Opera.

Kolejną artystką, dla której zdecydowanie warto wziąć udział w tej wyjątkowej gali, jest Kyoung Im Kim, pianistka z Korei Południowej, laureatka licznych konkursów, która koncertuje w Europie, USA i Azji.

W programie galowego koncertu znajdują się utwory polskich kompozytorów: Fryderyka Chopina, Ignacego Jana Paderewskiego, Henryka Wieniawskiego oraz piękne, nastrojowe arie operowe.

Bilety w cenie $40-$75 do nabycia na www.TicketMaster.com, www.thetownhall.org oraz w Town Hall Box Office na Manhattanie i Polonia BookStore przy 882 Manhattan Ave. na Greenpoincie tel. (718) 389 1684.

WEM

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -