niedziela, 21 lipca, 2024
Strona głównaDziałySportI Światowe Polonijne Mistrzostwa Żeglarskie

I Światowe Polonijne Mistrzostwa Żeglarskie

W dniach 11-14 września 2020 roku w Gdyni odbędą się I Światowe Polonijne Mistrzostwa Żeglarskie. Organizatorami zawodów są: Stowarzyszenie „Wspólnota Polska”, Pomorski Związek Żeglarski oraz Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni. Regaty będą finansowane ze środków Ministerstwa Sportu.

Do udziału zapraszamy amatorskie 4-5 osobowe polonijne załogi żeglarskie. Zakwaterowanie i wyżywienie oraz koszty przeprowadzenia dwudniowych regat pokrywa organizator, dojazd uczestnicy pokrywają we własnym zakresie.

O zakwalifikowaniu do udziału w I Światowych Polonijnych Mistrzostwach Żeglarskich decyduje kolejność zgłoszeń, liczba miejsc jest ograniczona. Zainteresowanych udziałem organizatorzy zapraszają do kontaktu (tel.: +48 22 556 90 11, e-mail: sport@wspolnotapolska.org.pl).

Do przeprowadzenia regat zostaną użyte jachty klasy 2020, czyli przeznaczone do powszechnej nauki żeglowania od podstaw dla dzieci i młodzieży, do podnoszenia umiejętności i kwalifikacji żeglarskich, przygotowania do egzaminu i egzaminowania na patent żeglarza jachtowego.

ar

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane

- Advertisment -